Ogłoszenia parafialne – 03.03.2019r.

Ogłoszenia – VIII Niedziela zwykła – 03.03.2019r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele ostatnią niedzielę okresu zwykłego przed rozpoczęciem czasu Wielkiego Postu. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca zatem po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Najbliższa środa to już środa popielcowa. Msze św. w naszej świątyni o godz. 10.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuję post ścisły, jakościowy i ilościowy. Przeżyjmy czas Wielkiego Postu pracując nad sobą poprzez post, modlitwę i jałmużnę by przygotować się jak najlepiej do obchodu Misterium Paschalnego.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, zaś Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. W czwartek, pierwszy miesiąca, modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „Miłujmy się”. Jest także List Parafialny.
  6. Tradycyjnie proszę poszczególne miejscowości o zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  7. Pani Wójt Gminy Naruszewo zaprasza miłośników aktywnego wypoczynku do zapisywania się i uczestnictwa w „IV Biegu Wiosny – Tustań 2019”, który odbędzie się 7 kwietnia w obrębie Leśniczówki Tustań w Strzembowie. Będą miały miejsce biegi na dystansach 2,5km, 10km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5km. Zapisy do 4 kwietnia. Informacje na plakacie w gablocie przy parkingu i na stronie internetowej Parafii.
  8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności Ryszard Cieplik. Wieczny odpoczynek…