Ogłoszenia parafialne – 25.08.2019r.

Ogłoszenia – XXI Niedziela zwykła – 25.08.2019r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele ostatnią niedzielę miesiąca sierpnia zatem na Mszy św. o godz. 12.00 nasze parafialne dożynki. Złożymy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
  2. We wtorek, 27 sierpnia, zapraszam na godz. 20.30 na Apel Jasnogórski – kolejną miesięcznicę po nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej w naszej Parafii.
  3. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół Kościoła. Zapraszam asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
  4. Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do podjęcia dzieła abstynencji by w ten sposób wypraszać przed Bogiem łaski trzeźwości dla naszej Parafii.
  5. Zbliża się czwarta rocznica peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Przypada ona 27 września. W związku z tym wydarzeniem zapraszam na pielgrzymkę do Wadowic i Łagiewnik. Już można się zapisywać. Wyjazd 28 września (sobota). Koszt 100zł.
  6. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystego przebiegu naszych dożynek parafialnych:

– starostom dożynek – mieszkańcom Skrzynek, którzy od wielu już tygodni przygotowywali dzisiejszą uroczystość. Dziękuję za dekorację Kościoła, przygotowanie tekstów liturgicznych, stołów biesiadnych. Dziękuję za dar ołtarza – przepiękny gotycki trybularz.

– mieszkańcom poszczególnych wiosek za piękne wieńce i kosze owoców i warzyw.

– przedstawicielom władz lokalnych – pani Wójt Gminy Naruszewo Beacie Pierścińskiej za obecność i skierowane do nas słowo.

– ks. kanonikowi Robertowi Banasiakowi Ekonomowi Diecezji Płockiej i Dyrektorowi Księgarni Diecezjalnej za obecność od rana w naszej wspólnocie parafialnej, przewodniczenie uroczystości dożynkowej i wygłoszone do nas Boże Słowo.

– kapłanom z dekanatu płońskiego za obecność, pomoc i modlitwę.

– ministrantom, zespołowi muzycznemu, druhom strażakom, asyście procesyjnej, panu organiście, panu kościelnemu za trud i zaangażowanie by tak piękny i podniosły charakter miała dzisiejsza uroczystość. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM. Msza św. w intencji mieszkańców Skrzynek zostanie odprawiona 17.11.2019r. o godz. 8.00.

7. Za rok starostami dożynek będą mieszkańcy Michałowa, Radzyminka i Stachowa.

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
  2. Wszystkim Miłym Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i Parafianom, którzy mogą cieszyć się jeszcze urlopami życzę miłego, spokojnego i przede wszystkim bezpiecznego odpoczynku.
  3. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Julian Kaźmierski i Janina Banasiak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…