Ogłoszenia – 14.04.2019r.

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielą Palmową. Wspominamy wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Czas ten ukazuje nam ostatnie chwile ziemskiego życia Jezusa Chrystusa. W dniu dzisiejszy przed Mszą św. o godz. 10.00 poświęcenie palm, a następnie procesja wokół Kościoła.
  2. W tym tygodniu obchody męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Będziemy rozważali najważniejsze prawdy naszej wiary. Zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa, każdego dnia, na godz. 18.00.

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej. Dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po zaśpiewaniu hymnu „Chwała na wysokości…” dzwony zamilkną w Kościele do soboty i Mszy Wigilii Paschalnej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy na pamiątkę konania Jezusa w Ogrójcu i wydarzeń, które tej nocy miały miejsce przed sądem Annasza, Kajfasza, Piłata i Heroda.

WIELKI PIĄTEK – tego dnia obowiązuje post ścisły. Zapraszam w ciągu dnia do adoracji Jezusa w Ciemnicy. Podczas Liturgii Męki Pańskiej adoracja Krzyża (w jej trakcie składane są ofiary na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie), a po komunii św. przeniesienie Jezusa do grobu. Bardzo proszę OSP z Radzymina o wystawienie warty przy Grobie. O godz. 21.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale i zakończymy adorację.

WIELKA SOBOTA – tradycja nakazuje by również tego dnia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adorację przy Grobie rozpoczniemy o godz. 8.00. Wtedy też poświęcę wodę zaś pokarmy będę święcił o godz. 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się przed Kościołem poświęceniem ognia. Przynieśmy ze sobą świece, które zapalimy podczas Liturgii. Po Mszy św. adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.00 zespół zaprasza na czuwanie i wspólną modlitwę o godz. 21.00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Zapraszam asystę, dziewczynki sypiące kwiatkami, grupy parafialne, Wszystkich Parafian, do udziału w procesji. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. o godz. 10.00 i 12.00.

      3. Do chorych udam się z posługą sakramentalną 15 kwietnia (w poniedziałek) od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenia.

      4. Dziękuję grupom parafialnym: Asyście, Kołom Różańcowym, Straży Pożarnej, Lektorom, Zespołom              Muzycznym, Ministrantom, dzieciom, p. Katechetce,  p. Organiście i p. Kościelnemu za poprowadzenie w miniony piątek, po Radzyminie, Drogi Krzyżowej. Dziękuję Parafianom i Gościom z sąsiednich Parafii za tak liczny udział i za niesienie Krzyża. Dziękuje druhom z OSP w Radzyminie, którzy pomogli w zorganizowaniu bezpiecznego przemarszu. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

       5. Dziękuję tym, którzy włączyli się w konkurs „Palma Wielkanocna 2019” i przygotowali palmy, a także osobom zasiadającym w jury i sponsorom nagród. Serdeczne Bóg zapłać.

       6. Dziękuję mieszkańcom Cempkowa, Wronina i Wroninka oraz osobom prywatnym i rodzinom za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim osobom, które te ofiary zbierały. Serdeczne Bóg zapłać.

       7. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, a także kolejny numer Listu Parafialnego.

       8. W miniony wtorek zostały uruchomione na naszym Kościele dzwony wzbogacone o melodie pieśni religijnych. Każdego dnia, między 8.00-22.00, usłyszymy dzwon wybijający odpowiednia godzinę dnia oraz o godz. 6.00, 12.00, 15.00 i 21.00 odpowiednie do danej godziny melodie liturgiczne. Dodatkowo podczas posług (śluby, pogrzeby itp.) można zaprogramować odpowiednią do uroczystości melodię. Koszt całej instalacji to 8tyś zł.

       9. Także w minionym tygodniu zostało zamontowane zewnętrzne nagłośnienie Kościoła, które przyda się podczas procesji, uroczystości czy w lato gdy sporo osób uczestniczy we Mszy św. na zewnątrz Kościoła. Bardzo dziękuję Panu Grzegorzowi Trębińskiemu za ofiarowane do tego nagłośnienia tuby, Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk za ofiarowaną do podłączenia tub instalację oraz Panom Józefowi Rajewskiemu i Łukaszowi Paładiczuk za zamontowanie całego oprzyrządowania. Serdeczne Bóg zapłać.

       10. W ostatnim tygodniu zostały wywiezione śmieci z cmentarza. Dziękuję Panu Piotrowi Zmysłowskiemu za wywóz żywych kwiatów i ziemi i Panu Januszowi Marciniak za poświęcony czas i maszyny dzięki którym można było to wykonać. Przy tej okazji dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom odwiedzającym cmentarz za dokonywanie segregacji śmieci. Serdeczne Bóg zapłać.