Ogłoszenia parafialne – 01.12.2019r.

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu 01.12.2019r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele pierwsza niedziela miesiąca zatem po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.. Jest to też pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego, którego hasło przewodnie brzmi: „Wielka tajemnica wiary”. Rozpoczynamy go czasem adwentu – pobożnym i radosnym oczekiwaniem na narodziny Jezusa Chrystusa, a jednocześnie kierowaniem duszy ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W tym okresie szczególnie wpatrywać się będziemy w postacie św. Jana Chrzciciela i Najświętszej Maryi Panny.
  2. Zapraszam na roraty – msze oczekiwania z Maryją na narodziny Jej Syna, które odprawiane będą w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.00. Przy bocznym ołtarzu naszego Kościoła są wystawione DUŻE PLUSZOWE MIŚKI. Dzieci przychodzące na roraty będą wrzucały do pojemnika kartki ze swoim imieniem i nazwiskiem, a na zakończenie adwentu dokonamy losowania i troje dzieci miśki te zabierze, na zawsze, do domu.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. W sobotę, po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, część IV, prowadzona w tym miesiącu przez różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencja dla róż różańcowych na miesiąc grudzień – o jak najlepsze przygotowanie do świąt dla wszystkich Parafian.
  4. W piątek rozpoczynamy nasze parafialne przygotowanie do zbliżających się świąt – rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. dr hab. Tomasz Białobrzeski, pracownik sądu Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz wykładowca UKSW w Warszawie. Program rekolekcji wygląda następująco:

                       Piątek – 06 grudnia

                                         9.00                 Msza św. z nauką dla wszystkich

                                        11.00               Msza św. z nauką dla dzieci

                                        17.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

                     Sobota – 07 grudnia

                                      9.00                 Msza św. z nauką dla wszystkich

                                     11.00               Msza św. z nauką dla osób chorych, starszych, samotnych                                                                                        z sakramentem namaszczenia chorych

                                    17.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

                    Niedziela – 08 grudnia

                                  8.00                 Msza św. z nauką dla wszystkich

                                  10.00               Msza św. z nauką dla dzieci (szczególnie przygotowujących

                                                             się do przyjęcia I komunii św. i odnowienia przyrzeczeń chrztu św.)

                                  12.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

Spowiedź w piątek i sobotę 10min przed i trakcie każdej Mszy św. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabrać ze sobą rachunek sumienia by jak najlepiej przygotować się do sakramentu pokuty.

Można zgłaszać chorych, którzy nie mogą wychodzić z domu. Udam się do nich z sakramentem Pokuty i Eucharystii 21 grudnia od godz. 9.00.

       5. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za trud włożony w przeprowadzenie rekolekcji i przygotowanie nas na zbliżające się święta.

        6. Są już świece Caritas „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, które zapalimy na naszym stole wigilijnym, a przy okazji wspomożemy dzieci. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek, darmowe posiłki, stypendia, leczenie i rehabilitację dla dzieci z rodzin potrzebujących. Cena świecy to: mała 6zł i duża 12zł.

         7. Pomoc bliźnim to obowiązek każdego człowieka. Jezus Chrystus pochylał się nad najbardziej potrzebującymi i chciał byśmy i my to czynili. Chciałbym, by również nasza Parafia była „św. Mikołajem” i obdarowała kogoś prezentem. Myślę, że podobnie jak w roku minionym, moglibyśmy wesprzeć Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Kraszewie-Czubakach. W ośrodku tym przebywają dzieci chore i porzucone przez rodziców (od niemowlaka do ukończenia 18 roku życia). Ośrodek ten prowadzi akcję „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”. Najbardziej potrzebne produkty to artykuły pierwszej pomocy: kaszki, zupy, pieluchy, itp. Jeżeli ktoś miałby życzenie włączyć się w to dzieło to przy wyjściu z Kościoła, przez wszystkie niedziele adwentu, będzie kosz do którego można włożyć produkty spożywcze (z długim terminem ważności) lub artykuły o których była mowa powyżej albo do puszki będzie można złożyć ofiarę, za którą te produkty zostaną zakupione.

          8. Zapraszam też do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym koncercie charytatywnym, który odbędzie się w naszym Kościele 22 grudnia o godz. 16.00. W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Radzyminka, Naruszewa, Kryska i Płońska. Dochód z tego koncertu oraz kiermaszu ozdób świątecznych z tego dnia będzie przekazany na pomoc dla 5-letniej, bardzo chorej, Weroniki zamieszkującej w Cempkowie.

         9. Wigilia zbliża się dużymi krokami. Za chwilę poświęcimy opłatek, który w tym tygodniu Pan Organista zacznie roznosić do rodzin naszej Parafii. Przybędzie: w poniedziałek – do Michałowa, Beszyna i Wronina, we wtorek – do Stachowa i Wroninka, w środę – do Radzyminka i Cholew, a w czwartek – do Wróblewa. Proszę o jego życzliwe przyjęcie.

         10. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny.

          11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Irena Adamska. Wieczny odpoczynek…