Ogłoszenia parafialne – 02.08.2020r.

Ogłoszenia – XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym I niedziela miesiąca, a w naszej Parafii dodatkowo oddajemy się w opiekę najlepszej Matki – Maryi. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. podczas której podziękujemy Matce Bożej Śnieżnej za jej obecność wśród nas i opiekę nad naszymi rodzinami od 301 lat. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja pierwszo-niedzielna. Zapraszam asystę, dziewczynki sypiące kwiatkami, druhów strażaków, WSZYSTKICH PARAFIAN I MIŁYCH GOŚCI. Uroczystościom będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi do nas ks. kan dr Marek Wilczewski dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.
 2. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek, 06 sierpnia, Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do spowiedzi i komunii pierwszo – piątkowej.
 3. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby WSD w Płocku.
 4. Dziękuję Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk ze Stachowa za pomysł i przygotowanie dekoracji kościoła na dzisiejszą uroczystość Matki Bożej Śnieżnej. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dziękuję Pani Marzannie Paładiczuk z Radzymina za przygotowanie dekoracji kwiatowych naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do zapisywania się do księgi abstynencji by w ten sposób wypraszać przed Bogiem łaski trzeźwości dla naszej Parafii.
 7. W zakrystii możemy zapisać się i odebrać modlitewniki duchowej pielgrzymki do Częstochowy.
 8. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
 9. W minionym tygodniu zakończyliśmy remont chóru. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy o ten najważniejszy, Boży, Dom dbają i się o niego troszczą.
 10. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 11. Przypominam także, że nadal istnieje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Proszę by tego nakazu przestrzegać w naszym Kościele tym bardziej, że z mediów słyszymy o kolejnej fali zachorowań.