Ogłoszenia parafialne – 02.10.2022r.

Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2022r. 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adam Jan Mikulski kawaler i Urszula Marciniak stanu wolnego obydwoje z par. tut. zapowiedź I.
 2. W dniu dzisiejszym I niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 10.00 sprawowana będzie w intencji członków Asysty Parafialnej i ich Rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku kalendarzowym procesja.
 3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona litanią do Serca Jezusowego. W trakcie adoracji modlitwa różańcowa. Zachęcam do obchodzenia I piątków miesiąca dzieci i młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentów. Spowiedź od godz. 17.00.
 4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Dla dzieci uczestniczących w różańcu przewidziana będzie nagroda.
 5. W Parafii św. Michała Archanioła w Płońsku, 08 Października (sobota) od godz. 9.00, spotkania dla narzeczonych zamierzających zawrzeć związek małżeński.
 6. W sobotę, 08 października o godz. 10.00, zapraszam na plebanię radę parafialną celem omówienia podjętych w minionym roku prac i ustalenia harmonogramu prac na rok 2023.
 7. Dziękuję Rodzinie Państwa Borowskich ze Skrzynek, Pani Adeli Makowskiej z Jeżewa, Państwu Martynie i Jarosławowi Pawłowskim z Jeżewa, Państwu Małgorzacie i Adamowi Zaporskim z Radzymina, anonimowej Rodzinie z Płońska oraz anonimowemu darczyńcy z Radzymina za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziękuję Państwu Ilonie i Piotrowi Kacperskim z Jeżewa za ofiarowanie do naszej świątyni bielizny kielichowej. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dziękuję Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Podlaskim z Radzymina za ofiarowanie kwiatów – chryzantem – do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Przypominam dzieciom o zabieraniu karteczek udziału w niedzielnej Mszy św. i wklejaniu ich do zeszytu od religii, zaś dzieciom przystępującym do I i II Komunii św. przypominam o wpisywaniu się na listy w zakrystii.
 11. Zgodnie z obietnicą ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiatkami i zaangażowane w asystę procesyjną zapraszam na wycieczkę. Wyjazd odbędzie się 22 października. Tym razem udamy się do oceanarium w Łodzi. Proszę rodziców, którzy pozwolą dzieciom uczestniczyć w tej wycieczce o odbiór w zakrystii zgody na wyjazd i o zgłoszenie dzieci w ciągu najbliższego tygodnia do mnie lub w szkole do Pani Katarzyny Żochowskiej.
 12. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 października, będziemy obchodzić w Polsce 22. Dzień Papieski. Będzie on przebiegał pod hasłem „Blask prawdy”. W naszej Parafii od wielu lat, tego dnia, dzieje się wiele dobrego. Budujemy żywy pomnik Janowi Pawłowi II. Już dzisiaj gorąco zapraszam na koncert, który odbędzie się o godz. 17.00. W jego trakcie odbędzie się kwesta na rzecz naszego parafianina Damiana Golubskiego z Wichorowa, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Dziękuję Pani Dorocie Łukasiewicz za inicjatywę i przygotowanie tego wydarzenia wraz z dziećmi i młodzieżą.
 13. Jak zapewne zauważyliśmy pojawiły się już w oknach naszego Kościoła witraże. Około dwóch miesięcy temu były zdemontowane po blisko 40 latach i poddane generalnej naprawie. Firma, która się tym zajmowała wymieniła pęknięte okienka, ocynkowała połączenia oraz wymyła je w specjalnych preparatach. Pozostały jeszcze do naprawy trzy witraże. Zostaną zdemontowane pod koniec października i poddane podobnym naprawom.
 14. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 15. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do wieczności Czesław Biernacki i Ryszard Olewniczak, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…