Ogłoszenia parafialne – 03.05.2020r.

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocy – 03.05.2020r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jarosław Żołądek kawaler z par. tut. i Katarzyna Kowalska panna z par. św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku, zapowiedź II, Robert Wiesław Więckiewicz kawaler z par. tut. i Marzena Małgorzata Zakrzewska panna z par. św. Stanisława w Mławie, zapowiedź I, Maciej Barczak st. wolnego i Aleksandra Żbikowska st. wolnego oboje z par. tut. zapowiedź I, Mateusz Stefanowski kawaler i Klaudia Tatarka panna oboje z par. tut. zapowiedź I.
  2. Dziś w Kościele przeżywamy I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się szczególnie w intencji rodziców, rodziców chrzestnych i dzieci ochrzczonych w minionym roku zaś na Mszy św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny.
  3. W następną niedzielę, 10 maja, na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie z okazji dnia patronalnego, św. Floriana.
  4. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w naszej Świątyni. Zachęcam do śpiewania litanii do Matki Bożej w domach i przy przydrożnych figurkach. Bóg zapłać za ich przystrojenie.
  5. W związku z decyzją Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej o przesunięciu sakramentów na czas powakacyjny, po konsultacjach, pragnę poinformować, że Uroczystość I Komunii Świętej, w naszej Parafii, będzie miała miejsce dnia 20 września na Mszy św. o godz. 10.00 zaś Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 20 września na Mszy św. o godz. 12.00. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli to w czerwcu oraz wrześniu odbędą się w Kościele spotkania formacyjne . Pamiętajmy jednak, że w związku z zaistniałą sytuacją, nic nie zastąpi KATECHEZ oraz ZAANGAŻOWANIA RODZICÓW I ICH ŚWIADECTWA, w przygotowanie dzieci do sakramentów.
  6. Zbliża się dzień 13 maja. W 1917r., 13 dnia, od maja do października, troje pastuszków – Łucja, Franciszek i Hiacynta miało objawienia Matki Bożej, która usilnie zachęcała do modlitwy. Już dziś zapraszam każdego 13 dnia miesiąca (w dni objawień) do modlitwy w naszej świątyni o godz. 20.00 na specjalne nabożeństwo fatimskie.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest tygodnik „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  8. Dziękuję Pani Justynie Zawadzkiej z Radzymina za ofiarowanie kwiatów do naszej Świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do puszek znajdujących się w Kościele, przyniesione osobiście oraz wpłacone na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.