Ogłoszenia parafialne – 03.07.2022r.

Ogłoszenia – XIV Niedziela zwykła – 03.07.2022r.

  1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Norbert Gieras i Anna Zawadewicz.
  2. W minioną środę przeżywaliśmy odpust ku czci patronów naszej Parafii – św. Apostołów Piotra i Pawła. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom i miłym Gościom za obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję asyście procesyjnej, druhom strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, lektorom, ministrantom, pani Marzannie Paładiczuk, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, obecnym kapłanom z dekanatu Płońsk Południe i moim kolegom z sąsiednich dekanatów,  Janowi Kaźmierczakowi przewodniczącemu uroczystościom  i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i bardzo uroczystego przeżycia naszego parafialnego święta. Niech nasi wielcy i wspaniali Patronowie wypraszają u Boga potrzebnych łask wszystkim członkom naszej Rodziny Parafialnej i Gościom nawiedzającym naszą Parafię.
  3. Dzisiaj w Kościele przeżywamy I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna.
  4. W dniu dzisiejszym Pani Katarzyna Żochowska i Pani Agnieszka Szuwara Podlaska organizują przy kościele, po każdej Mszy św., kiermasz ciast. Włączając się w tę akcję możemy pomóc uczniowi Szkoły Podstawowej w Radzyminku i naszemu parafianinowi Damianowi Golubskiemu, 12-latkowi z Wichorowa, który zmaga się z poważną chorobą nowotworową. Wiemy ile teraz kosztuje leczenie, systematyczne dojazdy i wizyty w szpitalu dlatego bardzo serdeczne Bóg zapłać za tę PIĘKNĄ inicjatywę i zorganizowanie kiermaszu.
  5. Dziękuję Państwu Alicji i Radosławowi Kalbarczyk z Michałowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dziękuję Panu Piotrowi Idzikowskiemu z Radzymina za ścięcie trawy na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”. List Parafialny zawiera intencje na miesiąc lipiec. Kolejny numer Listu pojawi się w sierpniu.
  8. Parafianom i Miłym Gościom, którzy mogą korzystać z trwającego czasu urlopowego życzę spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominam, że od Pana Boga nie ma odpoczynku i nadal obowiązuje przykazanie uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii wszędzie tam gdzie będziemy wypoczywali.
  9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do wieczności: Bogdan Kaźmierczak, Stanisław Zimowski i Wanda Gzowska, której pogrzeb odbył się w Naruszewie. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…