Ogłoszenia parafialne – 04.12.2022r.

Ogłoszenia – II niedziela adwentu – 04.12.2022r.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele drugą niedzielę adwentu, a zarazem I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W dniu dzisiejszym, o godz. 11.00, odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Państwa Marii i Karola Hilla. Bardzo dziękuję Pani Wójt Gminy Naruszewo Beacie Pierścińskiej za wsparcie finansowe dzięki któremu to przedsięwzięcie mogło dojść do skutku.
 3. Kończymy rekolekcje – czas zatrzymania się i przygotowania duszy na przyjęcie Nowonarodzonego Jezusa. Naszej pracy nad sobą przewodził ks. dr Marcin Sadowski Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, Dyrektor Instytutu Muzyki Kościelnej w Płocku i Profesor WSD w Płocku. Bardzo serdecznie dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście, że zechciał znaleźć czas, by pojawić się w naszej Parafii. Dziękujemy za Boże Słowo kierowane do nas i wskazywanie właściwej drogi prowadzącej do Boga. Życzymy by Nowonarodzony błogosławił księdzu w codziennej posłudze. Bóg zapłać.
 4. Dziękuję księżom spowiednikom, którzy cierpliwie jednali nas z Bogiem. Dziękuję Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Pani Katechetce wraz z dziećmi Lektorom, Ministrantom, Paniom które przygotowywały posiłki. Wszystkim Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Z posługą sakramentalną do osób chorych udam się 19.12.2022r. od godz. 9.00. Zachęcam do zgłaszania osób, które nie mogą się poruszać i przybyć do naszej świątyni.
 6. Zapraszam na roraty – msze oczekiwania z Maryją na narodziny Jej Syna. Odprawiane są one w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.00. Przy bocznym ołtarzu naszego Kościoła są wystawione PLUSZAKI. Dzieci przychodzące na roraty będą wrzucały do pojemnika kartki ze swoim imieniem i nazwiskiem, a na zakończenie adwentu dokonamy losowania i troje dzieci te pluszami zabierze do domu.
 7. W czwartek, 08 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00.
 8. Są jeszcze świece Caritas „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, które zapalimy na naszym stole wigilijnym, a przy okazji wspomożemy dzieci. Dochód przeznaczony jest dla dzieci z rodzin potrzebujących. Cena świecy to: mała 10zł i duża 15zł.
 9. Jeżeli ktoś ma życzenie przy wyjściu z Kościoła znajdują się kosze do których możemy włożyć kaszki, zupy, pieluchy, itp., lub do puszki możemy złożyć ofiarę. Wszystkie te rzeczy przekażemy jako nasz dar świąteczny dla Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie-Czubakach.
 10. W tym tygodniu Pan Organista przyniesie opłatek do następujących miejscowości: w poniedziałek – do Beszyna, Michałowa i Wronina, we wtorek – do Stachowa i Wroninka, w środę – do Cholew i Radzyminka, w czwartek – do Wróblewa, w piątek do Skrzynek, a w sobotę do Cempkowa.
 11. Dziękuję Państwu Justynie i Grzegorzowi Grabowskim z Michałowa, Państwu Alicji i Krzysztofowi Żołądek z Radzymina, Pani Marii Żukowskiej z Cholew oraz Państwu Małgorzacie i Adamowi Zaporskim z Radzymina za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Jak każdego roku, za tydzień, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc katolikom w krajach byłego ZSRR.
 13. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, z Cholew, odeszła do wieczności Maria Samul. Jej pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…