Ogłoszenia parafialne – 05.01.2020r.

Ogłoszenia – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Radzyminka zaprezentują nam jasełka. Dziękuję Paniom Katarzynie Żochowskiej i Agnieszce Szuwara – Podlaskiej za przygotowanie dzieci i umożliwienie nam uczestniczenia w tym przedstawieniu oraz Pani Małgorzacie Zalewskiej z Radzymina za pomoc w uszyciu strojów dla występujących dzieci.
  3. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę kredę, kadzidło i wodę. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na potrzeby misji i misjonarzy.
  4. ZACHĘTA BP MIROSŁAWA MILEWSKIEGO. Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się do Orszaków Trzech Króli, organizowanych w wielu parafiach naszej diecezji. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata. Niech nam Bóg błogosławi na dobre przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego!
  5. Za tydzień będziemy przeżywali niedzielę Chrztu Pańskiego. Zakończymy okres Bożego Narodzenia i zaczniemy przeżywać czas zwykły w roku liturgicznym.
  6. Tak jak w ubiegłym roku, w najbliższą sobotę (11 stycznia), przybędą do naszych domów dziecięcy Kolędnicy Misyjni. Nawiedzą rodziny w Radzyminie – drogą od stacji paliw, a następnie te które odwiedzili w roku ubiegłym. Dziękuję za ich życzliwe przyjęcie.
  7. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
  8. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Wtorek           07.01.2020r. Michałowo od godz. 9.00 od Szeliga do Olszewicz

Środa             08.01.20r. Skrzynki od godz. 9.00 od Lipskich do Wiśniewskich

Czwartek        09.01.20r. Skrzynki od godz. 9.00 od Ledzion do Tatarka

Piątek            10.01.20r. Stachowo od godz. 9.00 od Zalewskich do Wątkowskich

Sobota            11.01.20r. Wichorowo od godz. 9.00 (pałac i górka)

                           11.01.20r. Wróblewo (blok) od godz. 12.00

Poniedziałek  13.01.20r. Bogusławice od g. 9.00 od Osińskich do Zimowskich (od Woźnik)

Pojazdy proszę na 10min przed rozpoczęciem kolędy.