Ogłoszenia parafialne – 05.04.2020r.

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 05.04.2020r.

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Lewandowski kawaler z par. Kroczewo i Żaneta Sałacińska panna z par. tut. zapowiedź III, Hubert Napiórkowski kawaler z par. św. Michała Arch. w Płońsku i Olga Wiśniewska panna z par tut. zapowiedź III, Ivan Berehovets kawaler i Magda Zarzycka panna oboje z par. tut. zapowiedź III, Przemysław Kuskowski kawaler z par. Nowe Miasto i Ewelina Anita Skopczyńska panna z par. tut. zapowiedź III.
 2. Dziękuję wszystkim Parafianom za odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń rządzących oraz wskazań księży biskupów w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie. Ustawicznie zachęcam do trwania, w naszych domach, na modlitwie zawierzając nas, nasze rodziny, ojczyznę i świat Bogu i Maryi zwłaszcza w modlitwie różańcowej i koronce do Bożego Miłosierdzia. Nie zapominajmy też o modlitwie zanoszonej do Maryi obecnej w naszej Parafii w wizerunku Matki Bożej Śnieżnej.
 3. Pamiętajmy, że nadal, zarówno w tygodniu jak też w niedzielę, na Msze św. przychodzą tylko osoby, które zamówiły Mszę św. (w liczbie 5osób).
 4. Gdyby ktoś, w tym czasie, pragnął skorzystać z sakramentu pokuty proszę o kontakt telefoniczny lub zapraszam do naszej świątyni pół godziny przed pierwszą Mszą św. pamiętając o ograniczeniu 5 osób jednorazowo w Kościele.
 5. Od poniedziałku do Wielkiej Środy nasza świątyni będzie otwarta w godz. 9.00-19.00 (boczne wejście). Zapraszam do indywidualnej modlitwy pamiętając o ograniczeniu 5 osób jednorazowo w Kościele.
 6. W dniu dzisiejszym pierwsza niedziela miesiąca, a zarazem Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Z racji na epidemię i ograniczenia z nią związane będzie to wyjątkowy czas. Pamiętajmy – nie przychodźmy fizycznie do Kościoła tylko módlmy się gorliwie w domu za pośrednictwem mediów i łączmy się duchowo z tymi nabożeństwami, które będą sprawowane w naszej świątyni. W DNIU DZISIEJSZYM TRANSMISJA INTERNETOWA Z MSZY ŚW. O GODZ. 10.00 NA STRONIE FACEBOOK PARAFII!!!
 7. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa obrzędy Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej odbędą się bez udziału wiernych. Przy Grobie Pańskim nie mogą pełnić warty strażacy ani inne służby. ZACHĘCAM DO ŁĄCZNOŚCI DUCHOWEJ Z WYDARZENIAMI, KTÓRE BĘDĄ CELEBROWANE W KOŚCIELE ZA POŚREDNICTWEM TRANSMISJI NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII:                                                    W WIELKI CZWARTEK O GODZ. 18.00;                                                                                                                W WIELKI PIĄTEK O GODZ. 18.00;                                                                                                                        W WIELKĄ SOBOTĘ W GODZ. 9.00 – 16.00 (ADORACJA)                                                                                                                      i O GODZ. 20.00 (WIGILIA PASCHALNA).                                            Po zakończeniu poszczególnych Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie możliwości adoracji w Kościele.
 8. NIE BĘDZIE POŚWIĘCENIA POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ. Modlitwę nad pokarmem, którą powinniśmy odmówić przy śniadaniu wielkanocnym można odnaleźć na stronach internetowych Parafii.
 9. W dniach Triduum Paschalnego zachęcam do chwil osobistej modlitwy w kościele, ale niech to będą krótkie nawiedzenia, a nie dłuższe adoracje. Cały czas obowiązuje zasada – 5 osób zgromadzonych w kościele. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty Kościół będzie otwarty w godzinach 9.00 – 20.00.
 10. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA NIE BĘDZIE PROCESJI REZUREKCYJNEJ. TRANSMISJA INTERNETOWA MSZY ŚWIĘTEJ W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA O GODZ. 6.00 i 10.00. KOŚCIÓŁ BĘDZIE OTWARTY W GODZINACH 6.00 – 19.00.
 11. BARDZO DZIĘKUJĘ PANU ADAMOWI ZAPORSKIEMU Z RADZYMINA DZIĘKI STARANIOM KTÓREGO MAMY MOŻLIWOŚĆ ŚLEDZENIA MSZY ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTW WIELKIEGO TYGODNIA W INTERNECIE. SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.
 12. Dziękuję mieszkańcom Cholew, Skrzynek i Wronina oraz osobom prywatnym i rodzinom za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim osobom, które te ofiary zbierały. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa grób Pański ma być, w tym roku, skromnie urządzony. Zatem ofiary, które pozostaną ze zbiórki na kwiaty przeznaczę na prace wykonywane w Kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Są jeszcze baranki wielkanocne. Wystawione są przy bocznym ołtarzu naszego Kościoła. Odwiedzając prywatnie świątynię możemy je wziąć składając do puszki ofiarę. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
 14. Dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym i niepewnym dla wielu osób czasie pamiętają również o naszej świątyni i potrzebie jej utrzymania. W minionym tygodniu ofiary na ten cel zostały złożone do puszek znajdujących się w Kościele, przyniesione osobiście oraz wpłacone na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które wpłacają ofiarę na konto parafii niech pamiętają by w tytule zaznaczyć, że jest to „darowizna na cel religijny”. Każdy kto tak uczyni będzie mógł, w kolejnym roku rozliczeniowym, odliczyć sobie wpłaconą kwotę od podatku.
 15. Dziękuję Panom: Adama Zaporskiego i Michałowi Stefanowskiemu za profesjonalne wykonanie dezynfekcji naszego Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.