Ogłoszenia parafialne – 06.10.2019r.

Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła – 06.10.2019r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji Asysty parafialnej, a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i ostatnia w tym roku procesja Eucharystyczna. Dziękuję Asyście za tak duże i chętne, całoroczne, zaangażowanie w dzieło uwielbiania Jezusa Chrystusa Eucharystycznego oraz za dawanie świadectwa, tak dzisiaj potrzebnego, w Jego żywą obecność pod postacią chleba. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Za tydzień, w niedzielę 13 października, będziemy obchodzić w Polsce 19 Dzień Papieski. Będzie on przebiegał pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W tym dniu zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży. Jest to żywy pomnik jaki wystawiamy Ojcu Świętemu św. Janowi Pawłowi II.
  3. Także za tydzień, w niedzielę 13października, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  4. Dnia 14 października swoje święto przeżywać będą nauczyciele. W naszej świątyni w ich intencji będziemy się modlić w następną niedzielę na Mszy św. o godzinie 20.00. Serdecznie zapraszam.
  5. Zapraszam wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  6. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny.
  7. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w pielgrzymce do Łagiewnik i Wadowic za dar ołtarza – kielich do udzielania komunii św. pod dwiema postaciami.
  8. Dziękuję Państwu Beacie i Adamowi Góreckim z Radzymina, Państwu Agnieszce i Januszowi Marciniak ze Skrzynek, Państwu Renacie i Andrzejowi Słojewskim z Żyrardowa, Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk ze Stachowa, Państwu Mariannie i Wiesławowi Koćmierowskim z Radzymina, Państwu Teresie i Kazimierzowi Schodowskim z Jeżewa, Pani Krystynie Niewiadomskiej z Jeżewa, Państwu Katarzynie i Dariuszowi Żochowskim z Radzymina, Państwu Grażynie i Ryszardowi Brzozowskim ze Skrzynek oraz Państwu Marii i Krzysztofowi Wiśniewskim z Radzymina za ofiarę złożoną na pomnik na grób ks. Zdzisława Kupiszewskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dnia 15 października (wtorek) o godz. 17.00 na cmentarzu katolickim przy ul. Kopernika w Płońsku odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.