Ogłoszenia parafialne – 07.04.2019r.

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele piątą niedzielę Wielkiego Postu. Już za tydzień początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Wykorzystajmy ten najbliższy tydzień jak najlepiej byśmy dobrze przygotowali się do obchodu Misterium Paschalnego.
  2. W piątek, 12 kwietnia, zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na Drogę Krzyżową po Radzyminie (trasa jak na Boże Ciało). Naszym zamyśleniom będą przewodniczyli przedstawiciele grup parafialnych: Asysty, Koła Różańcowego, Straży Pożarnej, Lektorów, Zespołów Muzycznych, Ministrantów, dzieci ze Szkoły Podstawowej wraz z panią Katechetką. Podczas nabożeństwa poszczególne miejscowości z naszej Parafii będę prosił o niesienie Krzyża. Proszę także by druhny i druhowie ze Straży Pożarnej pomogli w zorganizowaniu bezpiecznego przemarszu.
  3. Na Gorzkie Żale zapraszam w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej i początek najważniejszych dni naszej wiary ukazujących ostatnie chwile ziemskiego życia Jezusa Chrystusa. W Niedzielę Palmową, przed Mszą św. o godz. 10.00 poświęcenie palm, a następnie procesja wokół Kościoła. Serdecznie zapraszam.
  5. W Niedzielę Palmową o godz. 9.30 rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą palmę.
  6. Do chorych udam się z posługą sakramentalną 15 kwietnia (w poniedziałek) od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenia.
  7. Dziękuję mieszkańcom Cholew, Wróblewa Osiedla i Wróblewa Wieś oraz osobom prywatnym i rodzinom za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim osobom, które te ofiary zbierały. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Są jeszcze baranki wielkanocne w cenie 5zł. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
  9. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” z płytą, a także kolejny numer Listu Parafialnego.
  10. Ogłoszenie społeczne: w poniedziałek 08.04.2019r. o godzinie 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Radzyminie odbędą się wybory na Sołtysa sołectwa Radzymin (wieś Radzymin i Radzyminek).