Ogłoszenia parafialne – 07.07.2019r.

Ogłoszenia – XIV Niedziela zwykła – 07.07.2019r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna.
  2. Gościmy dziś w Parafii misjonarza – ks. Pawła Sprusińskiego, kapłana pochodzącego z diecezji Płockiej i pracującego w Peru. Ks. Paweł kieruje do nas słowo Boże i opowiada o pracy misyjnej. Dziękujemy za obecność i życzymy by dobrze się czuł wśród nas. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby misyjne ks. Pawła.
  3. W sobotę, 13 lipca, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  4. Zachęcam by każde nasze Maryjne spotkanie w miesiącu lipcu, w sposób szczególny, ofiarować w intencji jak najbardziej owocnego przeżycia dnia 04 sierpnia i uroczystości, sprawowanej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp Mirosława Milewskiego, 300-lecia obrazu Matki Bożej Śnieżnej w naszej Parafii.
  5. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  6. Przypominam ministrantom o konkursie wakacyjnym – pięciu najlepiej uczęszczających na Msze św. w wakacje we wrześniu pojedzie na wycieczkę. Zaś dziewczynki sypiące kwiatkami pojadą na wycieczkę pod koniec października lub w listopadzie.
  7. Zachęcam do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę do Częstochowy. Mam już karty zgłoszeniowe. Gdyby ktoś nie mógł udać się pieszo może zapisać się na pielgrzymkę duchową.
  8. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.