Ogłoszenia parafialne – 07.08.2022r.

Ogłoszenia – XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022r.

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Stanisław Andrzej Sędzicki i Elżbieta Pakulska, Patryk Wasilewski i Paulina Załęcka oraz Piotr Paweł Kowalski i Ewelina Traczyńska.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystości związane z obecnością wizerunku Matki Bożej Śnieżnej w głównym ołtarzu naszej Parafii. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna, z racji na uroczystości, o godz. 12.00. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, wszystkich Parafian i Miłych Gości. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Marcin Niesłuchowski wikariusz parafii MB w Mławie.
 3. Także w dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I i II Komunii św.
 4. W sobotę, 13 sierpnia, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 5. Za tydzień, w niedzielę 14 sierpnia, ofiary składane do puszek, tradycyjnie w II niedzielę sierpnia, przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
 6. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do abstynencji przez cały miesiąc i do złożenia takiej deklaracji poprzez wpisanie się do księgi wyłożonej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
 7. Dziękuję Państwu Annie i Markowi Zgliczyńskim ze Skrzynek, którzy przy okazji obchodów 25 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego złożyli ofiarę na Kościół oraz Państwu Małgorzacie i Adamowi Zaporskim za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziękuję Rodzinie Państwa Ciuk i Drzewaszewskich z Jeżewa za kwiaty, stojące przy św. Charbelu, ofiarowane do naszej świątyni oraz dziękuję Pani Marzannie Paładiczuk z Radzymina za wykonanie dekoracji kwiatowych Kościoła na dzisiejszą uroczystość. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Do zakrystii zapraszam po odbiór filmów z tegorocznej I i II Komunii Świętej.
 10. Zbliżają się nasze dożynki parafialne – 28 sierpnia. W tym roku przygotowują tę uroczystość i Starostami Dożynek są mieszkańcy Bogusławic. Dzień wcześniej, 27 sierpnia, przeżywać będziemy w naszej Parafii Dzień Eucharystyczny. Każda parafia naszej diecezji ma wyznaczony jeden taki dzień w ciągu tego roku by wypraszać tak bardzo potrzebnych łask światu, nam osobiście i podziękować za już otrzymane. Program tego dnia podam w następną niedzielę.
 11. W związku z siódmą rocznicą peregrynacji obrazu MB w naszej parafii zapraszam na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd 24 września (sobota). Koszt 70zł.
 12. Parafia św. Floriana w Krysku organizuje wyjazd 14 sierpnia do Częstochowy by wraz z pielgrzymami wejść na Jasną górę. Zapisy i szczegółowe informacje w parafii Krysk.
 13. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.
 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”.