Ogłoszenia parafialne – 08.03.2020r.

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Cezary Tomasz Lasocki i Magdalena Anna Grenadier.
  2. To już druga niedziela Wielkiego Postu. Przeżyjmy ten czas pracując nad sobą poprzez post, modlitwę i jałmużnę by przygotować się jak najlepiej do obchodu Misterium Paschalnego. Tradycyjnie jak każdego roku, ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na potrzeby misji.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, zaś Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Dziękuję dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku pod opieką Pani Katarzyny Żochowskiej oraz zespołowi muzycznemu pod kierunkiem Pani Justyny Zawadzkiej za poprowadzenie ostatniej Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, tym zamyśleniom będzie przewodniczył Ojciec Rekolekcjonista.
  5. Dnia 11 marca (w środę) będziemy przeżywali w Parafii wizytację duszpasterską Ks. Biskupa Piotra Libery. Zapraszam do udziału. Program wizytacji:

9.00 Przybycie ks. Biskupa; 10.00 Wizyta u chorego; 11.00 Wizyta w szkole;

15.00 Modlitwa na cmentarzu za zmarłych; 15.30 Spotkanie z grupami parafialnymi w Kościele;

17.00 Msza św. ingresowa w Kościele.

6. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, czas gruntownego spojrzenia w głąb siebie i zatrzymania się nad życiem w świetle Bożej Ewangelii. Naszym rozważaniom będzie przewodniczył Ks. dr Jarosław Kwiatkowski, pracownik Kurii Diecezjalnej Płockiej.

PLAN REKOLEKCJI:

Piątek – 13 marca:

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla dzieci

16.00   Droga Krzyżowa

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

Sobota – 14 marca:

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla osób starszych, chorych, cierpiących

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

Niedziela – 15 marca:

8.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00   Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców przygotowujących się pierwszej komunii św. i do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych

12.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

– SPOWIEDŹ: podczas każdej Mszy św. Wychodząc dziś z Kościoła możemy zabrać foldery z rachunkiem sumienia by do spowiedzi dobrze się przygotować.

Ofiary składane na tacę w następną niedzielę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty jako podziękowanie za trud przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji.

7. Gratulujemy Kacprowi Podlaskiemu ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku, który pomyślnie przebrnął eliminacje konkursu biblijnego i w kwietniu będzie uczestniczył w finale olimpiady biblijnej. Dziękuję Pani Katechetce Katarzynie Żochowskiej za opiekę i pomoc w przygotowaniu ucznia do konkursu.

8. Dziękuję Panu Łukaszowi Paładiczuk za dekorację naszej Świątyni na czas wielkopostny oraz Panu Józefowi Rajewskiemu i Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk za wszelkie przygotowania na zbliżające się: wizytację Ks. Biskupa i czas rekolekcji wielkopostnych.

9. Są już baraki wielkanocne w cenie 5zł. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.

10. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „Miłujmy się”. Jest także List Parafialny.