Ogłoszenia parafialne – 09.06.2019r.

Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019r.

 1. W miniony czwartek zakończyliśmy „biały tydzień”. Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by uroczystości komunijne miały tak podniosły charakter. Wychowuje się nie słowami, ale przykładem życia. Dziękuję Rodzicom i Rodzinom dzieci, że pomimo pracy i wielu zajęć codziennych znaleźli czas by, każdego dnia, pojawić się w Kościele. Dziękuję Pani Katarzynie Żochowskiej za całościowe czuwanie i przygotowywanie dzieci do liturgicznego przeżywania tych dni. Wszystkim, którzy w tym czasie włączali się w pomoc serdeczne Bóg zapłać. Zarazem życzę dzieciom i nam wszystkim, by potrzeba i tęsknota za Eucharystią trwała w nas nie tylko w okresie komunijnym, ale w ciągu całego roku. Chłopców zapraszam na ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatkami. Niech to będzie wyraz podziękowania złożony Bogu za to, że pozostał z nami w Eucharystii.
 2. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zarazem, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, obowiązek przystąpienia przynajmniej raz w roku do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjęcia Komunii św. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja i procesja wokół naszej świątyni.
 3. Jutro drugi dzień „zielonych świątek” i święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym Kościele o godz. 10.00 i 18.00.
 4. W czwartek, 13 czerwca, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 5. Za tydzień, w niedzielę, msza św. z godz. 12.00, z racji na odpust w Naruszewie, zostanie odprawiona o godz. 11.15.
 6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Za niespełna dwa tygodnie, 20 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Już dzisiaj proszę by, tradycyjnie, poszczególne ołtarze przygotowali mieszkańcy Cholew, Jeżewa, Radzymina i Druhowie Strażacy.
 8. Dziękuję Pani Elżbiecie Kamińskiej z Cempkowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dziękuję piątkowym nowożeńcom za dekorację kwiatową naszej świątyni. Bóg zapłać.
 10. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności Halina Cieplik i Jadwiga Jeznach. Wieczny odpoczynek…