Ogłoszenia parafialne – 09.06.2024r.

Ogłoszenia – X Niedziela zwykła – 09.06.2024r.

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Patrycja Dziergowska panna ze Skołatowa i Damian Norbert Szostak kawaler z par. tut. zapowiedź III, Martyna Banasiak panna i Rafał Skopczyński kawaler obydwoje z par. tut. zapowiedź III oraz Agata Wiśniewska panna z par. tut. i Adrian Biegaleski kawaler z Płońska zapowiedź III.
 2. W miniony czwartek zakończyliśmy „biały tydzień”. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by uroczystości komunijne miały tak podniosły charakter. Wychowuje się nie słowami, ale przykładem życia. Dziękuję: Rodzicom i Rodzinom dzieci, że pomimo pracy i wielu zajęć codziennych pokazali dzieciom w jak ważnym sakramencie uczestniczą; Pani Katechetce Katarzynie Żochowskiej za całościowe czuwanie i przygotowywanie dzieci do przeżywania tych dni; Panu Kościelnemu  za przygotowanie Kościoła i Jego otoczenia do Uroczystości; Pani Iwonie Zdunowskiej wraz z Panią Anną Podlaską za dekorację Świątyni oraz dekorację kwiatową Kościoła; Panu Organiście za przygotowanie śpiewów do liturgii komunijnej; Rodzicom, którzy pomagali w porządkowaniu Kościoła; Rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – ornat z wizerunkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki; Wszystkim, którzy w tym czasie włączyli się w jakąkolwiek pomoc SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ. Zarazem życzę dzieciom i nam wszystkim, by potrzeba i tęsknota za Eucharystią trwała w nas nie tylko w okresie komunijnym, ale w ciągu całego roku. Chłopców zapraszam na ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatkami. Niech to będzie wyraz podziękowania złożony Bogu za to, że pozostał z nami w Eucharystii.
 3. Z racji na uroczystości komunijne w minioną niedzielę adoracja i procesja pierwszo – niedzielna odbędzie się w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatkami.
 4. Jutro, w poniedziałek na godz. 19.00, zapraszam na plebanię Radę Parafialną, zaś we wtorek na godz. 19.00 Lektorów.
 5. W czwartek, 13 czerwca, w dzień objawień Maryi w Fatimie, zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 6. W związku z decyzją ks. Bp naszej diecezji ofiary składane w następną niedzielę, 16 czerwca, do puszek będą przeznaczone na funkcjonowanie naszej diecezji.
 7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Już dzisiaj zapraszam 29 czerwca na nasz parafialny odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Nasze uroczystości uświetni KGW z Radzymina, które zaprasza tego dnia od godz. 13.00 na festyn na parkingu przy Kościele. W programie m.in. dmuchańce, bańka mydlana, żywa maskotka, malowanie, przejażdżka wozem strażackim, grill itp. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 9. Już dzisiaj także przypominam, że 25 sierpnia, tradycyjnie, przeżywamy w naszej świątyni dożynki parafialne. Proszę by w tym roku przygotowali je mieszkańcy Radzymina.
 10. Dziękuję Rodzinie z Jeżewa, która pragnie pozostać anonimową za ofiarę złożoną na Kościół oraz Państwu Justynie i Dariuszowi Białkowskim, którzy przy okazji obchodzonego jubileuszu małżeńskiego złożyli ofiarę na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Pragnę także poinformować, że zakończyliśmy przetarg na parkan wokół naszego Kościoła. Niestety złożona oferta przekroczyła o 260 tyś budżet przeznaczony na wykonanie prac. W związku z tym, w porozumieniu z nowym ks. proboszczem zdecydowaliśmy, że po objęciu przez niego parafii zostanie ogłoszony nowy przetarg i rozpoczną się poszukiwania nowego wykonawcy. Na szczęście czas na realizację projektu jest do czerwca 2025r. dlatego ciągle mamy nadzieję, że to dzieło uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.
 12. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” oraz „List Parafialny”.