Ogłoszenia parafialne – 09.08.2020r.

Ogłoszenia – XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020r. 

 1. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Płocku.
 2. W czwartek, 13 sierpnia, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 3. W sobotę, 15 sierpnia, przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Podczas Mszy św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zbóż.
 4. Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do zapisywania się do księgi abstynencji by w ten sposób wypraszać przed Bogiem łaski trzeźwości dla naszej Parafii.
 5. Już za trzy tygodnie, 30 sierpnia, będziemy przeżywali w naszej Parafii dożynki. W związku z sytuacją epidemiologiczną będą one miały skromniejszy niż zwykle przebieg, ale mam nadzieję modlitwa będzie równie żarliwa bowiem będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne żniwa. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i miłych Gości.
 6. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
 7. Bardzo dziękuję za anonimową ofiarę złożoną, w minionym tygodniu, na remonty podejmowane w Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziękuję Pani Katarzynie Drzewaszewskiej z Jeżewa i Pani Ewie Graniadier z Bogusławic za kwiaty ofiarowane do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 10. Przypominam także, że nadal istnieje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Proszę by tego nakazu przestrzegać w naszym Kościele.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Grzegorz Królak zamieszkały w parafii Skołatowo. Wieczny odpoczynek…