Ogłoszenia parafialne – 09.10.2022r.

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła – 09.10.2022r. 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adam Jan Mikulski kawaler i Urszula Marciniak stanu wolnego obydwoje z par. tut. zapowiedź II.
 2. W czwartek, 13 października, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na godz. 20.00 na ostatnie, w tym roku kalendarzowym, nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 3. W piątek, 14 października, swoje święto przeżywać będą nauczyciele. Dziękując za ich trud pedagogiczno-wychowawczy pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. Za tydzień, w niedzielę 16 października, będziemy obchodzić w Polsce 22. Dzień Papieski. Będzie on przebiegał pod hasłem „Blask prawdy”. Budujemy żywy pomnik Janowi Pawłowi II. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży.
 5. Także za tydzień, w niedzielę 16 października, gorąco zapraszam na koncert o godz. 17.00 przygotowany przez dzieci i młodzież pod opieką Pani Doroty Łukasiewicz. W jego trakcie odbędzie się kwesta na rzecz naszego parafianina Damiana Golubskiego z Wichorowa, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową.
 6. Również w niedzielę 16 października, po Mszy św. o godz. 10.00, zapraszam dzieci III – przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., dzieci kl. IV – przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców, zaś po Mszy św. o godz. 12.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkania formacyjne.
 7. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Wyjazd dla ministrantów i dzieci zaangażowanych w asystę procesyjną 22 października (sobota). Tym razem udajemy się do orientarium w Łodzi. Proszę rodziców o zwrot zgody na wyjazd do mnie lub w szkole do naszej Pani Katechetki Katarzyny Żochowskiej.
 9. W październiku obchodzimy Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W piątek, 14 października o godz.17.00 w kaplicy cmentarnej w Płońsku, zostanie odprawiona Msza św. po której do grobu – pomnika zostanie złożona urna z prochami dzieci.
 10. Dziękuję Rodzinie z Cempkowa, która pragnie pozostać anonimowa, za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Dziękuję dzisiejszym nowożeńcom za kwiaty ofiarowane do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolnika w cenie 32zł.
 13. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 14. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.