Ogłoszenia parafialne – 10.03.2019r.

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Przeżyjmy ten czas pracując nad sobą poprzez post, modlitwę i jałmużnę by przygotować się jak najlepiej do obchodu Misterium Paschalnego.
 2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, zaś Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. W następnym tygodniu Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku.
 4. Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu, zatem tradycyjnie jak każdego roku, ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby misji.
 5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, ale spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św. i odnowienia przyrzeczeń chrztu św. oraz dla ich rodziców, z racji na rekolekcje wielkopostne, odbędzie się 24 marca.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii przeżyjemy 22,23 i 24 marca. Naszym zamyśleniom będzie przewodniczył ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz z Parafii Baboszewo.
 7. Są już baranki wielkanocne w cenie 5zł. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
 8. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „Miłujmy się”. Jest także List Parafialny.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Brzeskim z Cempkowa za ofiarowanie do Kościoła, bardzo pięknego, zielonego ornatu, w którym będzie można sprawować Eucharystię w okresie zwykłym roku liturgicznego. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Szkoła Podstawowa w Radzyminku ogłasza konkurs na najpiękniejszą PALMĘ. Gotowe palmy należy przynieść do Kościoła w terminie do 11kwietnia. Czekają nagrody w dwóch kategoriach: 1. Indywidualni twórcy – dzieci i młodzież do 14 lat i młodzież powyżej 14 lat i dorośli; 2. Twórcy zbiorowi – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i grupy np. koła różańcowe, koła gospodyń wiejskich, emeryci i renciści, itd. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Parafii.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jan Przepiórkiewicz zamieszkały w Płońsku. Wieczny odpoczynek…