Ogłoszenia parafialne – 11.06.2023r.

Ogłoszenia – X Niedziela zwykła – 11.06.2023r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Patrycja Wiśniewska i Dawid Kamiński.
  2. W minioną środę  zakończyliśmy „biały tydzień”. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by uroczystości komunijne miały tak podniosły charakter. Wychowuje się nie słowami, ale przykładem życia. Dziękuję: Rodzicom i Rodzinom dzieci, że pomimo pracy i wielu zajęć codziennych pokazali dzieciom w jak ważnym sakramencie uczestniczą; – Pani Katechetce Katarzynie Żochowskiej za całościowe czuwanie i przygotowywanie dzieci do przeżywania tych dni; – Panu Kościelnemu  za przygotowanie Kościoła i Jego otoczenia do Uroczystości; – Pani Iwonie Zdunowskiej wraz z Panią Anną Podlaską za dekorację Świątyni oraz dekorację kwiatową Kościoła;    – Panu Organiście za przygotowanie śpiewów do liturgii komunijnej; – Rodzicom, którzy pomagali w porządkowaniu Kościoła; Wszystkim, którzy w tym czasie włączyli się w jakąkolwiek pomoc. SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ. Zarazem życzę dzieciom i nam wszystkim, by potrzeba i tęsknota za Eucharystią trwała w nas nie tylko w okresie komunijnym, ale w ciągu całego roku. Chłopców zapraszam na ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatkami. Niech to będzie wyraz podziękowania złożony Bogu za to, że pozostał z nami w Eucharystii.
  3. Z racji na uroczystości komunijne w minioną niedzielę adoracja i procesja pierwszo – niedzielna odbędzie się w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatkami.
  4. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tego dnia. Dziękuję: Mieszkańcom Cholew, Jeżewa, Radzymina i Druhom Strażakom za przygotowanie poszczególnych ołtarzy; Asyście Procesyjnej; Dziewczynkom sypiącym kwiatkami; Ministrantom; wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom za danie świadectwa (tak potrzebnego w dzisiejszym świecie) wiary w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; Dziękuję panu Organiście i Panu Kościelnemu za profesjonalne przygotowanie liturgii Bożego Ciała; Dziękuję Druhom Strażakom za zabezpieczenie drogi podczas procesji eucharystycznej; Dziękuję za kwiaty będące przy ołtarzach i ofiarowane po procesji do naszej świątyni. WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA BÓG ZAPŁAĆ!!!
  5. We wtorek, 13 czerwca, w dzień objawień Maryi w Fatimie, zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  6. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie wianków oraz procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną.
  7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  8. Dziękuję anonimowej Rodzinie z Jeżewa za ofiarę, złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Przy bocznym wejściu do naszej świątyni, w zakrystii od strony plebanii, pojawiła się nowa, duża szafa na paramenty, stroje i inne akcesoria liturgiczne. Dziękuję Państwu Agnieszce i Janowi Wiśniewskim z Bogusławic i ich firmie Meb-lux za wykonanie i zamontowanie tej szafy. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” oraz „List Parafialny”.
  11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Wacława Jendrzejak zamieszkała w Płońsku. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…