Ogłoszenia parafialne – 11.08.2019r.

Ogłoszenia – XIX Niedziela zwykła – 11.08.2019r.

  1. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Płocku.
  2. We wtorek, 13 sierpnia, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  3. W czwartek przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Podczas Mszy św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zbóż.
  4. Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do zapisywania się do księgi abstynencji by w ten sposób wypraszać przed Bogiem łaski trzeźwości dla naszej Parafii.
  5. Dziękuję Państwu Małgorzacie i Wacławowi Kornatowskim z Radzymina za złożenie ofiary na Kościół w związku z obchodzonym jubileuszem 40-lecia małżeństwa oraz za ofiarę na Kościół złożoną przez Państwa Izabelę i Łukasza Paładiczuk ze Stachowa. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Już za dwa tygodnie, 25sierpnia, będziemy przeżywali w naszej Parafii dożynki. Starostami tych dożynek będą, w tym roku, mieszkańcy Skrzynek. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i miłych Gości.
  7. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.
  8. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  9. Na zakończenie pragnę bardzo serdecznie podziękować Wszystkim Parafianom i Gościom za bardzo dojrzałe, głębokie i pełne wiary przeżywanie uroczystości pogrzebowej ks. Zdzisława Kupiszewskiego – emerytowanego proboszcza naszej Parafii. Dziękuję za troskę i chęć pomocy na każdym etapie organizowania uroczystości – dziękuję kołom różańcowym za prowadzenie modlitw przy trumnie; asyście za przygotowanie procesji; pani Wójt Beacie Pierścińskiej i Pani Dyrektor Ewie Raźnej za bardzo ciepłe i krzepiące słowa pożegnania; druhom strażakom za czuwanie przy trumnie i ogromny trud jej odprowadzenia na cmentarz; panu Łukaszowi Paładiczuk za bardzo duży wysiłek przygotowania świątyni na poszczególne etapy pogrzebu; Wszystkim obecnym w środę i czwartek na Mszach św. za najpiękniejszy dar jaki można ofiarować zmarłym – za Modlitwę. Dużo się dziś mówi na temat Kościoła i kapłanów i to nierzadko nie najlepiej. Przez ostatnie dni pobytu ks. Zdzisława w naszej Parafii czułem Waszą ogromną miłość do niego i wdzięczność za pracę jakiej się podejmował na rzecz naszej Wspólnoty. Dla mnie było to bardzo budujące i motywujące do pracy bo czuć w naszej Parafii prawdziwie rodzinną atmosferę. Za to dobro i ciepło – serdeczne Bóg zapłać. Polećmy ks. Zdzisława Bożemu Miłosierdziu – Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…