Ogłoszenia parafialne – 11.09.2022r.

Ogłoszenia – XXIV Niedziela zwykła – 11.09.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym, na terenie naszej Parafii w Jeżewie, odbywają się dożynki Gminy Płońsk. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie przy parkingu.
 2. We wtorek,13 września, kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 3. Za tydzień, w niedzielę 18 września, Uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W naszej świątyni, po Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkołach.
 4. Także za tydzień, w niedzielę 18 września dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., dzieci kl. IV – przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz młodzież chcąca przystąpić do sakramentu Bierzmowania przynosi ze sobą deklaracje zgłoszeniowe. Comiesięczne spotkania formacyjne dla tych osób rozpoczną się w październiku.
 5. Od następnej niedzieli dzieci szkolne uczestniczące w Mszach św. zabierają z Kościoła karteczki, które następnie wklejają do zeszytu z religii. W ostatnią niedzielę każdego miesiąca, Msza św. o godz. 10.00 z udziałem, oprawą liturgiczną i kazaniem do dzieci. Dla ministrantów i dziewczynek sypiących kwiatkami, w podziękowaniu za zaangażowanie planowany jest, w październiku wyjazd. Szczegóły podam w późniejszym terminie.
 6. W następną niedzielę, 18 września, modlimy się w intencje środków społecznego przekazu. Ofiary składane do puszek, tradycyjnie, przeznaczone są na media katolickie diecezji płockiej.
 7. Za tydzień, w niedzielę 18 września, suma o godz. 11.15 ponieważ w Naruszewie jest odpust św. Tekli.
 8. W związku z siódmą rocznicą peregrynacji obrazu MB w naszej parafii zapraszam na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd 24 września (sobota). Można już wpłacać pieniądze na ten wyjazd.
 9. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za kwiaty ofiarowane do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Mam już kalendarz liturgiczny na przyszły rok. Od jutra możemy zapisywać intencje Mszy św. oraz zgłaszać na wypominki naszych zmarłych.
 11. Komendant Powiatowy Policji w Płońsku skierował do nas list, w którym zwraca uwagę osobom starszym, samotnie mieszkającym i nazbyt ufnym aby uważali na oszustów, wykazali się czujnością, ostrożnością i rozsądkiem w kontaktach z osobami obcymi. Zachęcam do lektury list umieszczonego w gablocie przy parkingu.
 12. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.