Ogłoszenia parafialne – 13.10.2019r.

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019r.

  1. Dzisiaj 13 dzień października. Obchodzimy w Kościele 19 Dzień Papieski. Przebiega on pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. zbierane są w całej Polsce ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży. Jest to żywy pomnik jaki wystawiamy Ojcu Świętemu św. Janowi Pawłowi II.
  2. Także dzisiaj kolejny dzień objawień Maryi w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą świece oraz zapisane na kartkach intencje, w których chcemy się modlić. Zostaną one odczytane przed nabożeństwem. Zgodnie z życzeniem Maryi odmówimy różaniec, a następnie zostanie odprawiona Msza św., którą zakończy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Naszą modlitwę zakończymy ok 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Podczas nabożeństwa modlić się będziemy za wszystkich związanych z edukacją w związku z obchodzonym jutro dniem nauczyciela.
  3. We wtorek, 15 października, o godz. 17.00 na cmentarzu katolickim przy ul. Kopernika w Płońsku odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
  4. W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i do Odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i dla ich rodziców.
  5. Decyzją Ojca Świętego Franciszka, przez cały miesiąc październik, modlimy się szczególnie za misje i misjonarzy. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  6. Zapraszam wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony naszym bliskim zmarłym. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za zmarłych.
  9. Dziękuję Państwu Joannie i Andrzejowi Stefanowskim z Wichorowa, Państwu Irenie i Józefowi Zmysłowskim ze Stachowa, Państwu Małgorzacie i Robertowi Kujawskim z Jeżewa, Państwu Bożenie i Markowi Żołądek z Radzymina, Państwu Teresie i Stanisławowi Kacperskim z Jeżewa, Państwu Malwinie i Łukaszowi Żołądek z Radzymina, Państwu Lucynie i Janowi Antczak z Wróblewa za ofiarę złożoną na pomnik na grób ks. Zdzisława Kupiszewskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Dziękuję Państwu Ewelinie i Sławomirowi Zalewskim, którzy w związku z obchodzonym jubileuszem małżeńskim ofiarowali kwiaty do naszej świątyni i złożyli ofiarę na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.