Ogłoszenia parafialne – 14.08.2022r.

Ogłoszenia – XX Niedziela zwykła – 14.08.2022r.

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Patryk Wasilewski kawaler z par. tut. i Paulina Załęcka panna z par. Krysk zapowiedź III, Jakub Doliński kawaler z par. tut. i Aleksandra Wojciechowska panna z par. św. Michała w Płońsku zapowiedź I, Daniel Sekular kawaler z par. tut. i Aneta Młynarska panna z par. Zalas zapowiedź I.
 2. Ofiary składane dzisiaj do puszek, tradycyjnie, w II niedzielę sierpnia, przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
 3. Jutro, w poniedziałek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte, w naszej świątyni, o godz. 8.00, 10.00 i suma trochę wcześniej o godz. 11.15 (ponieważ w parafii dziekańskiej w Płońsku odpust, w którym muszę uczestniczyć). Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zbóż.
 4. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do abstynencji przez cały miesiąc i do złożenia takiej deklaracji poprzez wpisanie się do księgi wyłożonej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
 5. Do zakrystii zapraszam po odbiór filmów z tegorocznej I i II Komunii Świętej.
 6. Zbliża się dzień dziękczynienia za zbiory – dożynki. Przeżywać je będziemy w niedzielę 28 sierpnia. Starostami dożynek i uroczystość tę przygotowują, w tym roku, mieszkańcy Bogusławic.
 7. Tak jak informowałem tydzień temu, 27 sierpnia, przeżywać będziemy w naszej Parafii Dzień Eucharystyczny. Każda parafia naszej diecezji ma wyznaczony jeden taki dzień w ciągu tego roku, by wypraszać tak bardzo potrzebnych łask światu, nam osobiście i podziękować za już otrzymane. Proponuję by program tego dnia wyglądał następująco: od północy z piątku na sobotę godzinna adoracja przed Najświętszym Sakramentem dla zgłoszonych Rodzin (proszę o zapisy chętnych w zakrystii) do godz. 8.00, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i od godz. 19.00 adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dla grup parafialnych i wszystkich chętnych pod przewodnictwem zespołu muzycznego. Adorację zakończymy o godz. 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 8. Z parafii św. Michała Archanioła, 10 września, wyrusza II młodzieżowa płońska piesza pielgrzymka do Czerwińska. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przy parkingu. Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie!
 9. W związku z siódmą rocznicą peregrynacji obrazu MB w naszej parafii zapraszam na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd 24 września (sobota). Koszt 70zł.
 10.             Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”.
 12. Zakończenie żniw to czas dziękczynienia Bogu za dary ziemi. Tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej, połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Somianka, odbędą się 21 sierpnia 2022 r. w Popowie Kościelnym w dekanacie serockim. Centralnym wydarzeniem święta dziękczynienia za zbiory będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.00 przez Księdza Biskupa Seniora Piotra. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, Drogich Rolników i Osoby pracujące na rzecz rolnictwa, a także wszystkich, którzy są wdzięczni za trud i owoce pracy rolników, do udziału w uroczystościach dożynkowych. Z modlitwą i błogosławieństwem.    Ks. Bp Mirosław Milewski.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszła do wieczności Daniela Koćmierowska zamieszkała w Radzyminie. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…