Ogłoszenia parafialne – 15.05.2022r.

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocy – 15.05.2022r. 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartosz Kubiński i Małgorzata Strugała; Michał Kiełbasa i Karolina Rosińska; Artur Sadłowski i Małgorzata Kacperska; Tomasz Robert Szkutnik i Amanda Cuber; Kamil Gilewski i Maria Magdalena Cieślak.
 2. W środę, 18 maja, przeżywamy 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
 3. W sobotę, 21 maja, obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Nepomucena. Zapraszam na godz. 19.00 na Mszę św. przy figurze św. Jana Nepomucena (obok cmentarza). Naszą modlitwę połączymy z nabożeństwem podczas którego poświęcę pola wypraszając urodzajów i potrzebnych łask dla rolników.
 4. Na Cholewach pojawiła się nowa figurka, Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego. Jest ona darem Państwa Marii i Jacka Zaborowskich, Pani Danuty Łątkiewicz  oraz Pana Grzegorza Umińskiego, który ją wykonał. Poświęcenie tej figurki, wraz z Mszą św. i modlitwą o urodzaje i potrzebne łaski dla rolników, w związku ze wspomnieniem św. Jana Nepomucena, odbędzie się dnia 19 maja, w czwartek, o godz. 19.00 przy nowej figurce. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie Rodziny mieszkające za drogą „wyszogrodzką”.
 5. Za tydzień, 22 maja, modlitwa w intencji wszystkich chorych. Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem św. Charbela. Jest to niedziela zatem Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona o godz. 10.00.
 6. Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 (w czwartek nabożeństwo majowe podczas Mszy św. o godz. 19.00 przy nowej figurze Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego w Cholewach, a sobotę przy figurze św. Jana Nepomucena przy cmentarzu). Zachęcam do śpiewania litanii do Matki Bożej w domach i przy przydrożnych figurkach.
 7. Tydzień temu przeżywaliśmy, w naszej Parafii, Uroczystą Mszę św. z udziałem OSP w Radzyminie. Bardzo serdecznie dziękuję Druhnom i Druhom Strażakom za przygotowanie całej oprawy liturgicznej tego wydarzenia oraz za ofiarowanie, jako daru ołtarza, nowego ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Wraz z ks. Markiem Wilczewskim, proboszczem z Baboszewa organizujemy, 29 maja, Festyn Rodzinny. Będą gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz grochówka, grill i zespół muzyczny. Odbędzie się on na stadionie w Baboszewie. Początek o godz. 13.00. Zapraszam do wzięcia udziału w naszej zabawie. Osoby, które nie mają pojazdów, a chciałyby się tam udać proszę o zgłaszanie się do mnie, do następnej niedzieli, bym mógł zamówić autokar.
 9. Dziękuję Pani Alinie Banasiak z Cempkowa, Państwu Elizie i Mirosławowi Czerniakowskim ze Skarboszewa, Pani Agnieszce Banasiak z Cempkowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Podlaskim z Radzymina za ofiarowanie kwiatów do naszej Świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. W dniu wczorajszym zostały zamontowane rzeźby Piotra i Pawła wraz z oświetleniem nad głównym wejściem do naszej Świątyni. Dziękuję za wykonanie prac montażowych Panom Stanisławowi Kacperskiemu, Józefowi Rajewskiemu, Dariuszowi Góreckiemu, Łukaszowi Paładiczuk, Patrykowi Wasilewskiemu i Dariuszowi Malińskiemu. Serdeczne Bóg zapłać.
 12.  Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Tadeusz Wojtkowski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…