Ogłoszenia parafialne – 15.12.2019r.

Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu 15.12.2019r.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele trzecią niedzielę adwentu. Czas narodzin Jezusa co raz bliżej. Pomyślmy co jeszcze moglibyśmy uczynić by w naszym sercu pojawiło się jak najwięcej miejsca na przyjęcie Boga – Człowieka.
  2. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Zapraszam na roraty – msze oczekiwania z Maryją na narodziny Jej Syna, które odprawiane są w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.00. Losowanie misiów, dla dzieci uczestniczących w roratach, w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  4. Jeżeli ktoś ma życzenie przy wyjściu z Kościoła znajdują się kosze do których możemy włożyć kaszki, zupy, pieluchy, itp., lub do puszki możemy złożyć ofiarę. Wszystkie te rzeczy przekażemy jako nasz dar świąteczny dla Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie-Czubakach. W ośrodku tym przebywają dzieci chore i porzucone przez rodziców (od niemowlaków do skończenia 18lat życia).
  5. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Radzyminku przygotowali piękne ozdoby Bożonarodzeniowe. Kwesta przeprowadzona przy rozprowadzaniu tych ozdób zostanie przekazana na leczenie Krystiana Garleja.
  6. Zapraszam do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym koncercie charytatywnym, który odbędzie się w naszym Kościele 22 grudnia o godz. 16.00. W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Radzyminka, Naruszewa, Kryska i Płońska. Dochód z tego koncertu oraz kiermaszu ozdób świątecznych z tego dnia będzie przekazany na pomoc dla 5-letniej, bardzo chorej, Weroniki zamieszkującej w Cempkowie.
  7. Dziękuję za tyle pięknych inicjatyw podejmowanych przez naszych Parafian oraz tym Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy przez swoją ofiarę i zaangażowanie włączają się w te dzieła. W ten sposób, najlepiej jak to możliwe, bo nie słowem, a czynem pokazujemy co oznacza przykazanie miłości drugiego człowieka. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu Pan Organista uda się z opłatkiem: w poniedziałek – na kolonie Radzymin, we wtorek – do Radzymina.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny z intencjami na najbliższy tydzień.
  10. W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch. Odbędzie się ona w dniach 20-31 lipca 2020r. Odwiedzimy takie miejsca jak Pompeje, Neapol z grobem ks. Dolindo, Asyż, Rzym, San Giovanni Rotondo i wiele innych. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii. U mnie można pobrać szczegółowy program pielgrzymki oraz kartę zgłoszeniową wyjazdu. Koszt to 2590 zł i 120 $. Potrzebna jest szybka deklaracja wzięcia udziału w pielgrzymce (do końca grudnia) ponieważ wyjazd organizowany jest w połączeniu z Parafią Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegocinie oraz dlatego, że koszt wyjazdu uzależniony jest od planowanej liczby uczestników.