Ogłoszenia parafialne – 17.03.2019r.

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele drugą niedzielę Wielkiego Postu. Przeżyjmy ten czas pracując nad sobą poprzez post, modlitwę i jałmużnę by przygotować się jak najlepiej do obchodu Misterium Paschalnego. Tradycyjnie jak każdego roku, ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na potrzeby misji.
  2. We wtorek, 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Modlić się będziemy szczególnie w intencji mężczyzn, których też gorąco zapraszam, tego dnia, do świątyni.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, zaś Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Dziękuję dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku za poprowadzenie ostatniej Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, tym zamyśleniom będzie przewodniczył Ojciec Rekolekcjonista.
  5. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, czas gruntownego zajrzenia w głąb siebie i zatrzymania się nad życiem w świetle Bożej Ewangelii. Naszym rozważaniom będzie przewodniczył Ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz Parafii Baboszewo.

PLAN REKOLEKCJI:

Piątek – 22 marca:

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00    Msza św. z nauką dla dzieci

16.00   Droga Krzyżowa

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

Sobota – 23 marca:

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla osób starszych, chorych, cierpiących

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

Niedziela – 24 marca:

8.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00   Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla dzieci i

rodziców przygotowujących się pierwszej komunii św. i do odnowienia

przyrzeczeń chrzcielnych

12.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

– SPOWIEDŹ: podczas każdej Mszy św. Wychodząc dziś z Kościoła możemy zabrać foldery z rachunkiem sumienia by do spowiedzi dobrze się przygotować.

Ofiary składane na tacę w następną niedzielę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty jako podziękowanie za trud przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji.

6. Są już baranki wielkanocne w cenie 5zł. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.

7. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „Miłujmy się”. Jest także List Parafialny.

8. Szkoła Podstawowa w Radzyminku ogłasza konkurs na najpiękniejszą PALMĘ. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Parafii.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Edmund Goszczyński. Wieczny odpoczynek…