Ogłoszenia parafialne – 17.04.2022r.

Ogłoszenia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022r.

DRODZY PARAFIANIE I MILI GOŚCIE!

Dzisiaj z głęboka wiarą powtarzamy: Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ! CHRYSTUS ŻYJE! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Ponieśmy Je w świat, w naszą codzienność, aby dotarło do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w Niebie. Z całego serca życzę GŁĘBOKICH PRZEŻYĆ PASCHALNYCH I MOCY OD ZMARTWYCHWSTAŁEGO NA ŚWIĘTA I NA KAŻDY DZIEŃ NASZEJ CODZIENNOŚCI.

1. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

– Dziękuję Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk, naszemu Panu Kościelnemu wraz z żoną, za długie godziny spędzone na przygotowaniu świątyni i całego terenu wokół Kościoła oraz za pomysł, projekt i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.

– Dziękuję Panu Józefowi Rajewskiemu z Bogusławic za pomoc w przygotowaniu dekoracji Kościoła.

– Dziękuję Pani Marzannie Paładiczuk z Radzymina za przygotowanie kompozycji kwiatowych do naszej świątyni.

– Dziękuję Rodzinom z poszczególnych miejscowości naszej Parafii oraz osobom indywidualnym za złożenie ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim osobom, które te ofiary zbierały.

– Dziękuję druhnom i druhom ze Straży Pożarnej za wystawienie warty i całodniowe czuwanie przy grobie Pana Jezusa.

– Dziękuję Zespołowi Muzycznemu „Deus” za piękne czuwanie przy grobie w Wielką Sobotę oraz za oprawę muzyczną Mszy św. podczas Wielkiego Tygodnia.

– Dziękuję wszystkim grupom adoracyjnym i osobom indywidualnym za czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

– Dziękuję Asyście Procesyjnej, Dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Ministrantom, Lektorom za obecność i nadanie tak podniosłej rangi dzisiejszej Uroczystości.

– Dziękuję Ks. Jackowi Marciniakowi, Dyrektorowi Szkół Katolickich w Płocku, za obecność, pomoc we wszystkie dni Triduum Paschalnego i dzisiejszą Uroczystość i wygłoszone do nas Boże słowo.

– Dziękuję Panu Organiście za oprawę muzyczną wszystkich dni Wielkiego Tygodnia.

– Dziękuję Panu Kościelnemu za całościowe czuwanie nad przebiegiem wszystkich Uroczystości.

– Dziękuję wszystkim, władzom samorządowym, lokalnym, szkołom, instytucjom i rodzinom i osobom prywatnym za złożone, w tym czasie, życzenia. Serdeczne Bóg zapłać.

WSZYSTKIM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!!!

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Serdecznie zapraszam. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na utrzymanie szkół katolickich w naszej diecezji.

3. W piątek, 22 kwietnia, o godz. 18.00 modlitwa w intencji wszystkich chorych. Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem św. Charbela.

4. Za tydzień zakończenie Oktawy Wielkanocy i Niedziela Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby Caritas.

5. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”. Dziękuję Panu Marcinowi Brzeskiemu z Cempkowa dzięki któremu możemy czytać dwumiesięcznik „Miłujcie się”, a który w ostatnim czasie pomyślał o mieszkańcach Ukrainy i dostarczył też to czasopismo w języku ukraińskim. Serdeczne Bóg zapłać.

6. W minionym tygodniu pojawił się na cmentarzu kosz na plastikowe odpady oraz tabliczki wskazujące jak należy segregować śmieci. Bardzo proszę o zwracanie na to uwagi. Dziękuję Państwu Izabeli i Łukaszowi Boguckim z Bogusławic za przygotowanie i ofiarowanie naszej Parafii tych tablic informacyjnych. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję firmie budowlanej Pana Dariusza Białkowskiego z Radzymina za bezinteresowne naprawienie parkanu przy naszym Kościele. Serdeczne Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Marian Biliński. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…