Ogłoszenia parafialne – 17.05.2020r.

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Robert Wiesław Więckiewicz kawaler z par. tut. i Marzena Małgorzata Zakrzewska panna z par. św. Stanisława w Mławie, zapowiedź III, Maciej Barczak st. wolnego i Aleksandra Żbikowska st. wolnego oboje z par. tut. zapowiedź III, Mateusz Stefanowski kawaler i Klaudia Tatarka panna oboje z par. tut. zapowiedź III.
  2. W związku z 100 rocznicą urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II zapraszam dziś oraz jutro o godz. 20.30 na modlitwę różańcową z Janem Pawłem II zakończoną Apelem Jasnogórskim. W poniedziałek od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będę spowiadał. Zachęcam do przyjęcia podczas tych dni Komunii św. Dzisiaj, pomiędzy Mszami św., będzie można wysłuchać odtwarzanych przemówień Jana Pawła II
  3. W czwartek, 21 maja, obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Nepomucena. Z racji na panujące obostrzenia, zapraszam wszystkich rolników, sadowników, w tym roku wyjątkowo, na godz. 19.00 na Mszę św. DO NASZEJ ŚWIĄTYNI. Będziemy modlili się przy figurze Matki Bożej. Modlitwę połączymy z nabożeństwem majowym i obrzędem poświęcenia pól wypraszając urodzajów i potrzebnych łask dla pracujących na roli.
  4. W piątek, 22 maja, na godz. 18.00, zapraszam na nasze comiesięczne modlitwy za wszystkich chorych (Mszę św., a następnie nabożeństwo). Z racji na panującą sytuację odmówimy modlitwę różańcową i litanię loretańską przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wzywając wstawiennictwa Matki Bożej, św. Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin i św. Charbela, który wyprosił przed Tronem Boga łaskę uzdrowienia dla wielu tysięcy chorych.
  5. Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do śpiewania litanii do Matki Bożej w domach i przy przydrożnych figurkach.
  6. Za dwa tygodnie, 31 maja, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończącą okres wielkanocny, w naszej parafii będzie obecny zaproszony kapłan. Dzięki niemu, pół godziny przed Mszami Świętymi oraz w ich trakcie, będzie można skorzystać ze spowiedzi by móc wypełnić obowiązek Komunii Wielkanocnej.
  7. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  8. Dziękuję za kwiaty do naszej świątyni: Państwu Urszuli i Józefowi Rajewskim tydzień temu, Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk oraz Pani Mariannie Rutkowskiej w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, do puszek znajdujących się w Kościele, przyniesione osobiście oraz wpłacone na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.