Ogłoszenia parafialne – 17.09.2023r.

Ogłoszenia – XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2023r. 

 1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00, poświęcę przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkołach oraz odbiorę deklaracje zgłoszeniowe od dzieci     kl. III, które  chcą przystąpić do I Komunii św. oraz od dzieci kl. IV, które chcą odnowić Przyrzeczenia Chrzcielne.
 2. Także dzisiaj dzień modlitw w intencje środków społecznego przekazu. Ofiary składane do puszek, tradycyjnie, przeznaczone będą na media katolickie diecezji płockiej.
 3. W dniu dzisiejszym suma rozpocznie się o godz. 11.15 ponieważ w Naruszewie jest odpust św. Tekli w którym będę uczestniczył.
 4. W dniu jutrzejszym, 18 września, Uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
 5. W piątek, 22 września, kolejny dzień modlitw w intencji chorych za wstawiennictwem św. Szarbela. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.
 6. Za tydzień, w niedzielę 24 września, Msza św. o godz. 10.00 z udziałem, oprawą liturgiczną i kazaniem do dzieci.
 7. Dziękuję Państwu Mariannie i Stefanowi Rutkowskim z Radzymina, , Państwu Barbarze i Jerzemu Kozera z Wroninka oraz anonimowej Rodzinie z Radzymina za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziękuję anonimowej Rodzinie z Radzymina, Rodzinie Państwa Skopczyńskich z Radzymina, Agnieszce Wasilewskiej z Jeżewa oraz Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk ze Stachowa za kwiaty ofiarowane do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Tydzień temu, w niedzielę 10 września, na terenie naszej Parafii w Jeżewie odbywały się dożynki Gminy Płońsk. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przybyli z wieńcami i uczestniczyli w tych uroczystościach oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i uroczysty przebieg liturgii.  Dziękuję Urzędowi Gminy Płońsk za dar ołtarza dla naszej Parafii, którym jest kielich do sprawowania Eucharystii. Wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Dziękuję mieszkańcom Jeżewa, których wieniec, podczas dożynek gminnych, został nagrodzony za przekazanie nagrody dzieciom w ośrodku w Kraszewie-Czubakach. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Kurs dla osób zamierzających zawrzeć związek małżeński rozpocznie się 30 września o godz. 9.00 w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku.
 12. W zakrystii możemy nabyć „Kalendarz Rolnika” na 2024r. w cenie 36 zł.
 13. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.