Ogłoszenia parafialne – 18.09.2022r.

Ogłoszenia – XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022r.

  1. W dniu dzisiejszym, przeżywamy w Kościele, Uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Po Mszy św. o godz. 10.00, poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkołach. Dzisiaj suma rozpocznie się o godz. 11.15 ponieważ w Naruszewie jest odpust św. Tekli, na który muszę się udać.
  2. Także dzisiaj dzieci kl. III – przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., dzieci kl. IV – przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz młodzież kl. I i II szkół średnich chcąca przystąpić do sakramentu Bierzmowania przynoszą deklaracje zgłoszeniowe do tych sakramentów.
  3. Od dzisiejszej niedzieli dzieci szkolne uczestniczące w Mszach św. zabierają z Kościoła karteczki, które następnie wklejają do zeszytu z religii. W ostatnią niedzielę każdego miesiąca, zatem już za tydzień, 25 września, Msza św. o godz. 10.00 z udziałem, oprawą liturgiczną i kazaniem do dzieci.
  4. W czwartek, 22 września, kolejny dzień modlitw w intencji chorych za wstawiennictwem św. Szarbela. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.
  5. W sobotę, 24 września, udajemy się na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd o godzinie 6.00 rano. Proszę o wpłacenie pieniędzy na ten wyjazd oraz zapisane osoby o podanie nr pesel, który będzie potrzebny do ubezpieczenia wyjazdu.
  6. Ofiary składane dziś do puszek, przy wyjściu z Kościoła, przeznaczone są na media katolickie diecezji płockiej.
  7. Dziękuję Państwu Barbarze i Janowi Misiak z Bogusławic oraz Państwu Barbarze i Andrzejowi Brzeskim z Cempkowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Dziękuję Panu Januszowi Marciniak ze Skrzynek za pomoc w wywozie śmieci z cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Tydzień temu, w niedzielę 11 września, na terenie naszej Parafii w Jeżewie odbywały się dożynki Gminy Płońsk. Dziękuję Paniom Małgorzacie Kujawskiej, Mariannie Krysiak, Panu Stanisławowi Kacperskiemu, Panu Tadeuszowi Olszewskiemu naszemu organiście oraz Miłoszowi i Karolowi Paładiczuk za włączenie się w oprawę liturgiczną Mszy św. podczas tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przybyli z wieńcami i uczestniczyli w tych uroczystościach. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Łukasza Paładiczuk naszego kościelnego za przewiezienie ołtarza i przygotowanie wszystkich paramentów liturgicznych dzięki którym Msza św. mogła zostać odprawiona w bardzo godny sposób. Wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać.
  10. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.