Ogłoszenia parafialne – 19.04.2020r.

Ogłoszenia – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r.

1. Dzisiejszą niedzielą Miłosierdzia Bożego kończymy Oktawę Wielkanocy. Msza św. o godz. 10.00 będzie transmitowana na stronie facebook Parafii. Zachęcam, by dziś o godz. 15.00 połączyć się duchowo z Kościołem w Polsce na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji: o ustanie pandemii koronawirusa.
  2. W środę, 22 kwietnia, na godz. 18.00, zapraszam na nasze comiesięczne modlitwy za wszystkich chorych (Mszę św., a następnie nabożeństwo). Z racji na panującą sytuację odmówimy modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wzywając wstawiennictwa Matki Bożej, św. Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin i św. Charbela, który wyprosił przed Tronem Boga łaskę uzdrowienia dla wielu tysięcy chorych.
  3. Pamiętajmy, że nadal obowiązują nas zasady, których stosowanie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa w czasie epidemii. Dziękuję wszystkim Parafianom za odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń związanych z pandemią. Ustawicznie zachęcam do trwania na modlitwie różańcowej i koronce do Bożego Miłosierdzia. Nie zapominajmy też o modlitwie zanoszonej do Maryi obecnej w naszej Parafii w wizerunku Matki Bożej Śnieżnej.
  4. Od poniedziałku, 20 kwietnia, we wnętrzu naszej świątyni, podczas każdego nabożeństwa, zgodnie z najnowszymi wytycznymi, będzie mogło przebywać jednorazowo 27,6 osoby (nie licząc służby liturgicznej). W ostatnim czasie zostały zamontowane pozostałe głośniki na naszym Kościele dzięki czemu bardzo dobrze słychać wszystko co się dzieje w środku Kościoła na zewnątrz.
  5. Gdyby ktoś, w tym czasie, pragnął skorzystać z sakramentu pokuty proszę o kontakt telefoniczny lub zapraszam do naszej świątyni pół godziny przed pierwszą Mszą św.
  6. Dziękuję licznej grupie osób, która w tym trudnym czasie pamięta również o potrzebie utrzymania Kościoła parafialnego. Dziękuję za ofiary złożone do puszek znajdujących się w Kościele, przyniesione osobiście oraz wpłacone na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Każdy kto przekazuje ofiarę na konto Parafii będzie mógł, w kolejnym roku rozliczeniowym, odliczyć sobie wpłaconą kwotę od podatku o ile umieści w tytule przelewu zapis „darowizna na cel religijny”.