Ogłoszenia parafialne – 19.05.2019r.

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocy – 19.05.2019r.

1. We wtorek, 21 maja, obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Nepomucena. Zapraszam na godz. 19.00 na Mszę św. przy figurze św. Jana Nepomucena (obok cmentarza). Naszą modlitwę połączymy z nabożeństwem podczas którego poświęcę pola wypraszając urodzajów i potrzebnych łask dla rolników.
  2. Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. (we wtorek nabożeństwo majowe podczas Mszy św. o godz. 19.00 przy figurze św. Jana Nepomucena, a w sobotę po Mszy św. o godz. 17.30). Zachęcam do śpiewania litanii do Matki Bożej w domach i przy przydrożnych figurkach.
  3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca zatem Msza św. o godz. 10.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Jest to też dzień matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach wypraszając im potrzebnych łask do codziennego życia zaś dla zmarłych prośmy o życie wieczne.
  4. Ofiary składane w następną niedzielę do puszek przeznaczone są na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  5. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  6. Udało się zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i w miniony piątek złożyłem wniosek o dofinansowanie remontu organów w naszej świątyni. Prośmy w naszych modlitwach, by projekt został pozytywnie zaopiniowany i by w tak pięknie odrestaurowanym Kościele można było usłyszeć brzmienie tego odnowionego, już dwuwiekowego, instrumentu. Czas oczekiwania na decyzję to około 8 miesięcy.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Edward Szymański. Wieczny odpoczynek…