Ogłoszenia parafialne – 21.02.2021r.

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Niech to będzie dla nas czas pracy nad sobą poprzez post, modlitwę i jałmużnę. W ten sposób przygotujemy się najlepiej do obchodu Misterium Paschalnego. Jedną z form wielkopostnego wyrzeczenia może być całkowita abstynencja w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Osoby, które podejmą takie zobowiązanie proszę o wpisanie się do księgi abstynencji wyłożonej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
  2. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 zaś Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Dziękuję dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku pod opieką Pani Katarzyny Żochowskiej za poprowadzenie piątkowej Drogi Krzyżowej.
  5. W poniedziałek, 22 lutego, na godz. 17.00, zapraszam do wspólnej modlitwy (najpierw na Mszę św. celem przyjęcia komunii św., a potem na nabożeństwo) wszystkich chorych oraz tych, którzy o łaski zdrowia dla swoich bliskich pragną wypraszać. Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem św. Charbela.
  6. W sobotę, 27.02, zapraszam na godz. 20.30 na kolejny Apel Jasnogórski, miesięcznicę po peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii.
  7. Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu, zatem tradycyjnie, jak każdego roku, ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby misji.
  8. Dziękuję Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk za dekorację naszej Świątyni na czas wielkopostny.
  9. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii przeżyjemy 5,6 i 7 marca. Naszym zamyśleniom będzie przewodniczył ks. Piotr Orliński, wikariusz Parafii Matki Bożej Królowej w Mławie.
  10. Są już baranki wielkanocne w cenie 5zł. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
  11. Tradycyjnie proszę poszczególne miejscowości o zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  12. Spotkania dla narzeczonych zamierzających zawrzeć związek małżeński w tym roku rozpoczną się 07 marca o godz. 17.00 w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku.
  13. Zachęcam do poszerzania wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się oraz List Parafialny”.