Ogłoszenia parafialne – 21.10.2018r.

Ogłoszenia – XXIX NZ B – 21.10.2018r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele XXIX NZ B. Rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby misji i misjonarzy. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i dla ich rodziców.
  2. Jutro w Kościele liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
  3. W sobotę, 27.10 – kolejna miesiącznica peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej parafii, o godz. 20.30 Apel Jasnogórski, który poprowadzi ks. Krzysztof Toczyski.
  4. W następną niedzielę wypominki będą odczytywane na początku każdej Mszy św. Eucharystia będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych wspominanych przed daną Mszą św.
  5. Za tydzień przestawiamy zegary na czas zimowy. Jest to ostatnia niedziela miesiąca zatem Msza św. o godz. 10.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Na tej Mszy św. przewidziany jest specjalny program słowno – muzyczny upamiętniający św. Jana Pawła II przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku pod kierunkiem p. Katarzyny Żochowskiej i p. Agnieszki Szuwary Podlaskiej. Tego też dnia dzieci będą częstowały przez Kościołem ciastem. Ofiary, które przy tej okazji złożymy przeznaczone będą na misje – „dzieci dzieciom misyjnym”.
  6. Zachęcam do brania udziału w modlitwie różańcowej każdego dnia października o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w naszej Parafii Msza św. o godz. 8.00, następnie  o godz. 10.00 rozpoczęcie różańca w Kościele i procesja na cmentarz. Uroczysta Msza św. na cmentarze o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył, znany już nam z dożynek, ks. Kan. Marek Wilczewski Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.
  8. Kościół daję nam możliwość by w czasie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, od 1.11 do 8.11, uzyskać odpust zupełny za zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym celu należy nawiedzić Kościół lub kaplicę, odbyć spowiedź i przyjąć Komunię św., odmówić Ojcze nasz i „Wierzę” oraz dodać jakąś modlitwę z intencji Ojca Świętego. Już dzisiaj zapraszam, w te dni, na Mszę św. wieczorową do naszej świątyni po której, odmawiając różaniec, udawać się będziemy procesyjnie na cmentarz.
  9. Dzień 2listopada jest wspomnieniem wszystkich zmarłych dlatego, już dzisiaj, zapraszam na Zaduszki Radzymińskie. Najpierw na Mszę św. o godz. 17.00. Po niej odbędzie się nabożeństwo w czasie którego modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Zostaną wyczytani z imienia i nazwiska zmarli w naszej Parafii od listopada ubiegłego roku do dnia dzisiejszego oraz ci wszyscy, których będziemy chcieli wspomnieć. Proszę by na kartce papieru napisać te osoby i przed nabożeństwem wrzucić kartkę do przygotowanego przed ołtarzem pudełka. Proszę też, by na to nabożeństwo przynieść ze sobą znicz, który zapalimy w świątyni, a następnie zaniesiemy go na cmentarz.
  10. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  11. Także zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła Powszechnego – jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”. Jest także czasopismo „Miłujmy się”.
  12. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy troszczą się o funkcjonowanie naszej Parafii. Dwa tygodnie temu wziąłem na próbę, a w minionym tygodniu zakupiłem, na raty, przenośny sprzęt nagłaśniający. Będzie używany w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu, w czasie procesji oraz pogrzebów. Serdeczne Bóg zapłać.