Ogłoszenia parafialne – 22.11.2020r.

Ogłoszenia – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. Dziś też wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Panu Tadeuszu Olszewskim naszym Organiście oraz o zespołach muzycznych naszej Parafii.
 3. Także dziś, 22 listopada, dzień naszych comiesięcznych modlitw za wszystkich chorych. Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Charbela odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 10.00, a następnie chętni będą mogli przyjąć oleje.
 4. W piątek, 27 listopada, na godz. 20.30 zapraszam na Apel Jasnogórski w kolejną miesięcznicę peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej parafii.
 5. Za tydzień I niedziela adwentu i początek nowego roku liturgicznego pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Przez cały rok będziemy się zastanawiali nad pięknem liturgii Eucharystii.
 6. Jeszcze przez osiem dni możemy uzyskać odpust za zmarłych przebywających w czyśćcu. Na stronach internetowych naszej Parafii znajdują się szczegółowe informacje w tej sprawie.
 7. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. święcę opłatki, którymi będziemy się dzielić w Wigilię świąt Bożego Narodzenia. Opłatek możemy nabyć u Pana Organisty w KOŚCIELE ponieważ z racji na obostrzenia epidemiologiczne Pan Organista nie będzie roznosił opłatka po naszych domach.
 8. Są już świece Caritas „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, które zapalimy na naszym stole wigilijnym, a przy okazji wspomożemy dzieci. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek, darmowe posiłki, stypendia, leczenie i rehabilitację dla dzieci z rodzin potrzebujących. Cena świecy to: mała 6zł i duża 12zł.
 9. Pomoc bliźnim to obowiązek każdego człowieka. Jezus Chrystus pochylał się nad najbardziej potrzebującymi i chciał byśmy i my to czynili. Chciałbym, by również nasza Parafia była „św. Mikołajem” i obdarowała kogoś prezentem. Myślę, że podobnie jak w roku minionym, moglibyśmy wesprzeć Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Kraszewie-Czubakach. W ośrodku tym przebywają dzieci chore i porzucone przez rodziców (od niemowlaka do ukończenia 18 roku życia). Ośrodek ten prowadzi akcję „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”. Najbardziej potrzebne produkty to artykuły pierwszej pomocy: kaszki, zupy, pieluchy, itp. Jeżeli ktoś miałby życzenie włączyć się w to dzieło to przy wyjściu z Kościoła, przez wszystkie niedziele adwentu, będzie kosz do którego można włożyć produkty spożywcze (z długim terminem ważności) lub artykuły o których była mowa powyżej albo do puszki będzie można złożyć ofiarę, za którą te produkty zostaną zakupione.
 10. Są filmy z tegorocznych Komunii. Zapraszam zainteresowane osoby po odbiór.
 11. Dziękuję Państwu Katarzynie i Dariuszowi Żochowskim z Radzymina, Panu Piotrowi Mielczarek z Jeżewa oraz Paniom Marii i Marzenie Sadowskim z Bogusławic za ofiarę złożoną na prace remontowe podejmowane w Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Wójt Gminy Naruszewo przypomina, że do końca listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego mają na to czas tylko do końca miesiąca. Szczegółowe informacje znajdują się ogłoszeniu w gablocie przy parkingu.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Bogdan Murawski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…