Ogłoszenia parafialne – 22.12.2019r.

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu 22.12.2019r. 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele czwartą niedzielę adwentu. O godz. 16.00 zapraszam do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym koncercie charytatywnym. W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Radzyminka, Naruszewa, Kryska i Płońska. Dochód z tego koncertu oraz kiermaszu ozdób świątecznych z tego dnia będzie przekazany na pomoc dla 5-letniej, bardzo chorej, Weroniki zamieszkującej w Cempkowie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 losowanie i wręczenie dzieciom, które uczestniczyły w roratach pluszowych misiów.
 3. W dniu jutrzejszym zapraszam o godz. 8.00 na ostatnie w tegorocznym adwencie roraty – Msze oczekiwania wraz z Maryją na narodziny Jezusa Chrystusa.
 4. We wtorek zakończymy okres adwentu i przeżywać będziemy Wieczór Wigilijny. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Najmłodszy członek rodziny niech zapali święcę, a Głowa Rodziny niech złoży życzenia i rozda opłatek uczestnikom Wigilii. Następnie dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie SERDECZNE życzenia. Tradycja nakazuje by w Wigilię zachować post. Nie stawiamy i nie pijemy alkoholu.
 5. We wtorek rozpoczniemy świętowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Jezusa. Zapraszam do Świątyni o godz. 21.30 na śpiew kolęd w wykonaniu naszego zespołu, a następnie na Pasterkę o godz. 22.00.
 6. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę – 8.00, 10.00, 12.00.
 7. W piątek,27 grudnia, zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 20.30 w kolejną rocznicę peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii.
 8. W następną niedzielę zapraszam, na Mszę św. o godz. 12.00, wszystkie małżeństwa. W Kościele przeżywać będziemy niedzielę Świętej Rodziny. Jest to dobra okazja by przed Panem Bogiem odnowić przyrzeczenia małżeńskie oraz poprosić Go o błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia. Po Mszy św. będzie można ucałować relikwie św. Zdzisławy – patronki rodzin.
 9. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, miesięcznika „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
 10. W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch. Odbędzie się ona w dniach 20-31 lipca 2020r. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przy parkingu, na stronie internetowej naszej Parafii oraz w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Danuta Klepczyńska. Wieczny odpoczynek…