Ogłoszenia parafialne – 23.08.2020r.

Ogłoszenia – XXI Niedziela zwykła – 23.08.2020r.

1. W czwartek, 27 sierpnia, kolejna „miesięcznica” peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii. Zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  2. W sobotę, 29 sierpnia, na Mszy św. o godz. 12.00, troje dzieci z naszej Parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 18.30. Do spowiedzi zapraszam w czwartek o godz. 18.30. Proszę by rodzice pomogli dzieciom przygotować się do spowiedzi.
  3. Za tydzień, w niedzielę 30 sierpnia, w naszej wspólnocie parafialnej, będziemy przeżywali dzień dziękczynienia za zbiory – dożynki parafialne. Z wieńcami dożynkowymi zbieramy się o godz. 11.45 przed Kościołem. Po poświęceniu wieńców wejdziemy procesyjnie do Kościoła i o godz. 12.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. zakończoną procesją wokół świątyni. W tym roku, z racji na epidemię, nie będzie poczęstunku, a jedynie każda miejscowość przynosi ze sobą wieniec dożynkowy. Starostami będą przedstawiciele całej naszej Parafii, a Mszę św. dożynkową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr Dariusz Rogowski – Notariusz Kurii Diecezjalnej Płockiej. Zapraszam na to nasze parafialne świętowanie asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, wszystkich Parafian i miłych Gości. Niech to będzie nasze wspólne uwielbianie Pana Boga.
  4. Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do włączenia się w to dzieło, by w ten sposób wypraszać przed Bogiem łaski trzeźwości dla naszej Parafii.
  5. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
  6. Z racji na to, że otrzymuję sporo telefonów z pytaniem o spowiedź w naszej Parafii dlatego pragnę przypomnieć, że każdego dnia tygodnia służę posługą w konfesjonale pół godz. przed pierwszą Mszą św.
  7. Dziękuję Państwu Joannie i Andrzejowi Stefanowskim z Wichorowa za kwiaty i Państwu Ewie i Sylwestrowi Jasińskim z parafii Radzanów za słoneczniki ofiarowane do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. W związku z uroczystościami rocznicowymi Koronacji Obrazu Matki Bożej w Czerwińsku parafia św. Michała Archanioła w Płońsku zaprasza na I Pieszą Nocną Pielgrzymkę dnia 05 września. Początek pielgrzymki o godz. 22.30. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przy parkingu i w gablocie przy bocznym wyjściu z naszej świątyni.
  9. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  10. Przypominam także, że nadal istnieje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Proszę by tego nakazu przestrzegać w naszym Kościele.