Ogłoszenia parafialne – 25.09.2022r.

Ogłoszenia – XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022r. 

 1. W dniu dzisiejszym Msza św. o godz. 10.00 z udziałem, oprawą liturgiczną i kazaniem do dzieci.
 2. We wtorek, 27 września, 7 rocznica peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii. Zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 3. W czwartek, 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Powierzmy się na modlitwie Ich opiece tego dnia. Jest to ważne szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym czyha na nas mnóstwo pokus szatańskich.
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Pamiętamy o prośbach Maryi by ratować siebie i świat odmawiając różaniec. Zapraszam wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 17.00 ( w najbliższą sobotę, z racji na I sobotę miesiąca, różaniec o godz. 9.30), a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 5. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 09.30, a następnie różaniec prowadzony w tym miesiącu przez różę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (głównie mieszkańcy Wichorowa) – część I różańca w intencji jak największych owoców październikowej modlitwy różańcowej dla osób w niej uczestniczących. Jest to zarazem intencja dla wszystkich róż różańcowych na miesiąc sierpień. Po różańcu ok. godz. 10.00, zgodnie z sugestią i życzeniem Parafian, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Parafian. Zapraszam na to nabożeństwo wszystkich członków Róż Różańcowych ponieważ po Mszy św. odbędzie się, krótkie, spotkanie informacyjne.
 6. Za tydzień, 02 października, I niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 10.00 sprawowana będzie w intencji członków Asysty Parafialnej i ich Rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku kalendarzowym procesja.
 7. Dziękuję Państwu Anecie i Andrzejowi Koper z Wichorowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace nad odnowieniem zewnętrznych okien naszego Kościoła. Zostały wymienione pęknięte szyby, wyczyszczone, wypiaskowane i pomalowane ramy. Dziękuję Panu Dariuszowi Białkowskiemu z Radzymina za użyczenie rusztowania oraz Panom Józefowi Rajewskiemu z Bogusławic i Panu Piotrowi Rutkowskiemu pracownikowi Pana Darka za wykonanie tych prac. Serdeczne Bóg zapłać. W najbliższym tygodniu, jeżeli firma dotrzyma terminów, powinny pojawić się już odnowione witraże oraz zdemontowane trzy, które jeszcze pozostały.
 9. W Parafii św. Michała Archanioła w Płońsku, 08 Października (sobota) od godz. 9.00, spotkania dla narzeczonych zamierzających zawrzeć związek małżeński.
 10. W sobotę, 08 października, w Sanktuarium Różańcowym w Smardzewie odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca.
 11. Przypominam dzieciom o zabieraniu karteczek udziału w niedzielnej Mszy św. i wklejaniu ich do zeszytu od religii, zaś dzieciom przystępującym do I i II Komunii św. przypominam o wpisywaniu się na listy w zakrystii, które już są utworzone.
 12. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 13. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.