Ogłoszenia parafialne – 26.06.2022r.

Ogłoszenia – XIII Niedziela zwykła – 26.06.2022r.

1. Jutro, poniedziałek 27 czerwca, kolejna „miesięcznica” peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii. Zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  2. W środę, 29 czerwca, odpust ku czci patronów naszej Parafii – św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na Msze św. o godz. 8.00, 10.00, na uroczystą sumę o godz. 12.00 i Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami. Uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi do nas ks. Jan Kaźmierczak, emerytowany proboszcz parafii Krysk. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na tzw. „świętopietrze”.
  3. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do spowiedzi i komunii pierwszo – piątkowej. W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa prywatna do godz. 10.00, a następnie różaniec prowadzony, w tym miesiącu, przez różę pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (głównie mieszkańcy Wichorowa)  – część II różańca św. w intencji jak najlepszego przeżywania czasu wakacji i urlopów dla mieszkańców naszej Parafii i odwiedzających nas Gości.
  4. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół naszej świątyni. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
  5. Za tydzień, w niedzielę 03 lipca, Pani Katarzyna Żochowska i Pani Agnieszka Szuwara Podlaska organizują przy kościele, po każdej Mszy św., kiermasz ciast. Włączając się w tę akcję możemy pomóc uczniowi Szkoły Podstawowej w Radzyminku i naszemu parafianinowi Damianowi Golubskiemu, 12-latkowi z Wichorowa, który zmaga się z poważną chorobą nowotworową. Wiemy ile teraz kosztuje leczenie, systematyczne dojazdy i wizyty w szpitalu dlatego bardzo serdeczne Bóg zapłać za tę PIĘKNĄ inicjatywę i zorganizowanie kiermaszu.
  6. Jeszcze do czwartku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękuję tym wszystkim, którzy w tych nabożeństwach uczestniczyli. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Parafianom i Miłym Gościom, którzy mogą korzystać z trwającego czasu urlopowego życzę spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominam także, że od Pana Boga nie ma odpoczynku i nadal obowiązuje przykazanie uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii wszędzie tam gdzie będziemy wypoczywali.
  8. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszła do wieczności Grażyna Marciniak. Pogrzeb odbył się w Nowej Osuchowej (diecezja łomżyńska). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…