Ogłoszenia parafialne – 27.10.2019r.

Ogłoszenia – XXX Niedziela zwykła – 27.10.2019r.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele ostatnią niedzielę miesiąca zatem Msza św. o godz. 10.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Na tej Mszy św. specjalny program słowno – muzyczny upamiętniający św. Jana Pawła II przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku pod kierunkiem p. Katarzyny Żochowskiej i p. Agnieszki Szuwary Podlaskiej. Dzieci będą też częstowały przez Kościołem ciastem. Ofiary, które przy tej okazji złożymy przeznaczone będą na misje – „dzieci dzieciom misyjnym”. O 20.30 zapraszam na Apel Jasnogórski – kolejną miesięcznicę po peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii.
 2. Wypominki są dziś odczytywane na początku każdej Mszy św., a Eucharystia jest sprawowana w intencji wszystkich zmarłych wspominanych przed daną Mszą św.
 3. W piątek, 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w naszej Parafii Msza św. w Kościele o godz. 8.00, następnie o godz. 10.30 rozpoczęcie różańca w Kościele i procesja na cmentarz. Uroczysta Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Kan Marek Wilczewski Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa na cmentarzu w intencji naszych bliskich zmarłych z wypominkami jednorazowymi.
 4. Kościół daję nam możliwość by w czasie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, od 1.11 do 8.11, uzyskać odpust zupełny za zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym celu należy nawiedzić Kościół lub kaplicę, odbyć spowiedź i przyjąć Komunię św., odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dodać jakąś modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Zapraszam, w te dni, na Mszę św. wieczorową do naszej świątyni po której, odmawiając różaniec, udawać się będziemy procesyjnie na cmentarz. Wyjątkiem będzie piątek (Uroczystość Wszystkich Świętych) – tego dnia spotkamy się od razu, o godz. 17.00, na cmentarzu, by odmówić różaniec za zmarłych oraz niedziela, 03 listopada, (nie ma Mszy św. wieczorowej) – tego dnia udajmy się prywatnie na cmentarz po Mszy św., w której będziemy uczestniczyli.
 5. W sobotę, 02 listopada, wspomnienie wszystkich zmarłych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na Zaduszki Radzymińskie – nabożeństwo podczas którego modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Zostaną wyczytani z imienia i nazwiska zmarli w naszej Parafii od listopada ubiegłego roku do listopada tego roku oraz ci wszyscy, których będziemy chcieli wspomnieć. Proszę by na kartce papieru napisać osoby, które chcemy wspomnieć i przed nabożeństwem wrzucić kartkę do przygotowanego przed ołtarzem koszyka. Proszę też, by na to nabożeństwo przynieść ze sobą znicz, który zapalimy w świątyni, a następnie zaniesiemy go na cmentarz.
 6. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Można też przynosić zapisane na kratkach wypominki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy modlili się 01 listopada o godz. 17.00 na cmentarzu oraz podczas nabożeństwa zaduszkowego 02 listopada.
 7. Piątek, sobota i niedziela to też pierwsze dni miesiąca listopada. Z racji na Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego nie będzie tradycyjnych, co miesięcznych, nabożeństw. Pamiętajmy jednak, by w piątek, przyjąć komunię św. i ofiarować ją za zmarłych. Intencja dla róż różańcowych, na miesiąc listopad, to modlitwa za dusze czyścowe. W pierwszą niedzielę listopada, po Mszy św. o godz. 10.00, adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 8. Dzisiejszej nocy przeszliśmy na czas zimowy zatem Msze św. w tygodniu będą sprawowane godzinę wcześniej – o godz. 17.00.
 9. Zachęcam do udziału w modlitwie różańcowej, jeszcze do czwartku, o godz. 16.00. Dzieci, które uczestniczyły w październiku w różańcu, dzieci które sypią kwiatkami podczas procesji eucharystycznych oraz ministrantów w ramach podziękowania i nagrody, zapraszam na wycieczkę autokarową do Płocka (do kina i na spacer po Starym Mieście). Odbędzie się ona 09 listopada (sobota). Bardzo proszę by rodzice tych dzieci skontaktowali się ze mną do następnej niedzieli.
 10. Jest kolejny numer czasopism „Gość Niedzielny” z płytą, „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
 11. Dziękuję Państwu Ewie i Andrzejowi Rutkowskim z Radzymina, Państwu Grażynie i Andrzejowi Sawickim z Radzymina, Panu Marcinowi Pasiewicz z Radzymina, Państwu Wiesławie i Kazimierzowi Sielczak z Radzyminka oraz osobie anonimowej za ofiary złożone na pomnik na grób ks. Zdzisława Kupiszewskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Dziękuję Pani Sołtys Justynie Zawadzkiej za inicjatywę oraz mieszkańcom Radzymina i Radzyminka za ufundowanie nowej chorągwi procesyjnej. Przedstawia ona z jednej strony Matkę Bożą Fatimską, a z drugiej Matkę Bożą Śnieżną z naszej świątyni. Jest to zarazem pamiątka uroczystości 300 – lecia obecności obrazu Matki Bożej w naszym Kościele. Serdeczne Bóg zapłać.