Ogłoszenia parafialne – 27.11.2022r.

Ogłoszenia – I niedziela adwentu – 27.11.2022r. 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przeżywamy go pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Początkiem nowego roku jest adwent – pobożny i radosny czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa, a jednocześnie czas kierowania duszy ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. W tym okresie szczególnie wpatrujemy się w postacie św. Jana Chrzciciela i Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca zatem Msza św. o godz. 10.00 ze szczególnym udziałem dzieci, a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski w kolejną rocznicę peregrynacji obrazu Matki Bożej.
 3. Zapraszam na roraty – msze oczekiwania z Maryją na narodziny Jej Syna, które odprawiane będą w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.00. Przy bocznym ołtarzu naszego Kościoła są wystawione PLUSZAKI. Dzieci przychodzące na roraty będą wrzucały do pojemnika kartki ze swoim imieniem i nazwiskiem. Na zakończenie adwentu dokonamy losowania i troje dzieci pluszaki te zabierze do domu.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. W sobotę, po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, część III, prowadzona w tym miesiącu przez różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy (głównie mieszkańcy Jeżewa). Intencja dla róż różańcowych na miesiąc grudzień – o jak najlepsze przygotowanie do świąt dla wszystkich Parafian i odwiedzających nas Gości.
 5. W piątek rozpoczynamy nasze parafialne przygotowanie do zbliżających się świąt – rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. dr Marcin Sadowski, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, Dyrektor Instytutu Muzyki Kościelnej w Płocku i Profesor WSD w Płocku. Program rekolekcji wygląda następująco:

Piątek – 02 grudnia

9.00    Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla dzieci

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

Sobota – 03 grudnia

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00    Msza św. z nauką dla osób starszych, chorych, cierpiących z sakramentem namaszczenia

               chorych

17.00    Msza św. z nauką dla wszystkich

Niedziela – 04 grudnia

8.00      Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00    Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00    Msza św. z nauką dla wszystkich

– Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

uczestniczą w sobotę we Mszy św. o godz. 17.00 – po Mszy nauka dla dzieci, a w niedzielę we Mszy św. o godz. 10.00.

– Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania uczestniczy w piątek we Mszy św. o godz. 17.00, po Mszy nauka dla młodzieży, a w niedzielę we Mszy św. o godz. 12.00.

– Spowiedź w piątek i sobotę przed i w trakcie Mszy św.

Przy wyjściu z Kościoła możemy wziąć rachunek sumienia, by dobrze przygotować się do sakramentu pokuty.

– Do zgłoszonych chorych udam się 19.12 od godz. 9.00. 

 1. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za trud włożony w przeprowadzenie rekolekcji i przygotowanie nas na zbliżające się święta.
 2. Na zakończenie rekolekcji, w niedzielę 04 grudnia o godz. 11.00, zapraszam na II radzymiński koncert organowy . Wykonawcami koncertu będą Maria i Karol Hilla zaś prowadzącym ks. Marcin Sadowski. Bardzo dziękuję Pani Wójt Gminy Naruszewo Beacie Pierścińskiej za wsparcie finansowe dzięki któremu to przedsięwzięcie będzie mogło dojść do skutku. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronach internetowych Parafii.
 3. Są już świece Caritas „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, które zapalimy na naszym stole wigilijnym, a przy okazji wspomożemy dzieci. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek, darmowe posiłki, stypendia, leczenie i rehabilitację dla dzieci z rodzin potrzebujących. Cena świec to: mała 10zł i duża 15zł.
 4. Proponuję i zachęcam by również w tym roku, tak jak w latach ubiegłych, nasza Parafia stała się „św. Mikołajem” i wsparła Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Kraszewie-Czubakach. W ośrodku tym przebywają dzieci chore i porzucone przez rodziców (od niemowlaka do ukończenia 18 roku życia). Ośrodek ten prowadzi akcję „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”. Najbardziej potrzebne produkty to artykuły pierwszej pomocy: kaszki, zupy, pieluchy, itp. Jeżeli ktoś miałby życzenie włączyć się w to dzieło to przy wyjściu z Kościoła, przez wszystkie niedziele adwentu, będzie kosz do którego można włożyć produkty spożywcze (z długim terminem ważności) lub artykuły o których była mowa powyżej albo do puszki będzie można złożyć ofiarę, za którą te produkty zostaną zakupione.
 5. W tym tygodniu, tak jak w latach minionych, pan Organista zacznie roznosić opłatek do Rodzin naszej Parafii. Podczas dzisiejszej porannej Eucharystii dokonam poświęcenia opłatków, którymi będziemy dzielić się podczas wieczerzy wigilijnej. Pan Organista przyniesie go: w poniedziałek – do Wichorowa, we wtorek – do Jeżewa, w środę – do Bogusławic, w czwartek – do Pruszyna i Woźnik. Proszę o życzliwe przyjęcie Pana Organisty.
 6. Dziękuję Paniom Katarzynie Żochowskiej i Agnieszce Szuwara – Podlaskiej z Radzymina za przygotowanie dekoracji adwentowej naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękuję Państwu Wandzie i Władysławowi Tomaszewskim z Cholew oraz anonimowej Rodzinie z Cempkowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.