Ogłoszenia parafialne – 27.12.2020r.

Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2019r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Świętej Rodziny. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i świętość w naszych Rodzinach. Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwa w intencji małżeństw.
  2. W czwartek, 31.12, o godz. 17.00, Msza św. dziękczynna za miniony rok.
  3. W Nowy Rok Msze św. o godz. 10.00, 12.00 i 16.00. Zapraszam do udziału i rozpoczęcia Nowego Roku z Bogiem.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, z racji na noworoczny porządek Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 16.00. W sobotę o godz. 8.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu zakończone o godz. 10.00 modlitwa różańcowa prowadzoną, w tym miesiącu, przez różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy (głównie mieszkańcy Jeżewa) – część IV różańca św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszej Parafii w Nowym Roku.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  6. Pan Kościelny zdecydował, że w związku z sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro Parafian nie będzie w tym roku roznosił kredy, kadzidła i wody święconej po naszych domach tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Kredą oznaczamy drzwi domów, kadzidło to znak obecności Pana Boga zaś wody święconej używamy, gdy jest tego potrzeba, w ciągu całego roku. Już za chwilę święto Trzech Króli i zgodnie z tradycją należałoby oznaczyć drzwi naszych domów znakiem obecności Boga. Poświęconą kredę i pozostałe znaki Bożej obecności w naszych domach możemy nabyć w Kościele. Składana przy tej okazji ofiara jest przeznaczona dla Pana Kościelnego jako wyraz naszego podziękowania za jego całoroczną troskę o nasz Kościół i Parafię.
  7. Tak jak w latach ubiegłych, w styczniu, do niektórych miejscowości przybędą dziecięcy (ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku) Kolędnicy Misyjni. Myślę, że w tym bardzo trudnym czasie przyda się nam wszystkim odrobina oddechu i dziecięcej radości. Dzieci będą przebywały na powietrzu, w małych grupach i pod opieką nauczycielek – Pani Katarzyny Żochowskiej i Agnieszki Szuwara – Podlaskiej zatem wszelkie reżimy sanitarne zostaną zachowane. Miejscowości i terminy wędrówki śpiewającego orszaku podam w późniejszym czasie.
  8. Dziękuję Państwu Justynie i Zygmuntowi Tatarka ze Skrzynek, Państwu Anicie i Jerzemu Szymańskim z Radzymina oraz Pani Elżbiecie Raczkowskiej z Beszyna za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Tomasz Antoszewski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…