Ogłoszenia parafialne – 28.07.2019r.

Ogłoszenia – XVII Niedziela zwykła – 28.07.2019r.

  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i ich kierowców. Modlimy się szczególnie za wszystkich podróżujących. Ofiary zbierane na tace przy poświęceniu są przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.
  2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do zapisywania się do księgi abstynencji by w ten sposób wypraszać przed Bogiem łaski trzeźwości dla naszej Parafii.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego. Zachęcam do spowiedzi i komunii pierwszo – piątkowej. W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa prywatna do godz. 10.00, a następnie różaniec prowadzony, w tym miesiącu, przez różę z Wichorowa – część III różańca św. w intencji dobrego przeżycia Uroczystości poświęcenia obrazu Matki Bożej Śnieżnej dla Parafian i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  4. Za tydzień I niedziela miesiąca. Pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Mirosława Milewskiego będziemy przeżywali, na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość 300-lecia istnienia Obrazu Matki Bożej Śnieżnej w naszej Parafii. Zapraszam WSZYSTKICH PARAFIAN I MIŁYCH GOŚCI do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Z racji na tę uroczystość i obecność Ks. Biskupa wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja pierwszo-niedzielna będą miały miejsce po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
  5. Zachęcam do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę do Częstochowy. Mam już karty zgłoszeniowe. Gdyby ktoś nie mógł udać się pieszo może zapisać się na pielgrzymkę duchową.
  6. Dziękuję Państwu Misiak z Bogusławic za ofiarowanie kwiatów do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny z intencjami na miesiąc sierpień.
  8. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.