Ogłoszenia parafialne – 28.08.2022r.

Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 28.08.2022r.

      1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jakub Doliński i Aleksandra Wojciechowska, Daniel Sekular i Aneta Młynarska.

2. W dniu dzisiejszym, w naszej wspólnocie parafialnej, przeżywamy dzień dziękczynienia za zbiory – dożynki parafialne. Z wieńcami dożynkowymi zbieramy się o godz. 11.45 przed Kościołem by o godz. 12.00 rozpocząć uroczystą Mszę św. Zapraszam na to nasze parafialne świętowanie Wszystkich Parafian i Miłych Gości. Niech to będzie nasze wspólne uwielbianie Pana Boga.

3. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy od wielu tygodni przygotowywali dzisiejszą uroczystość i sprawili, że możemy je przeżywać, jak zwykle, w tak podniosłej atmosferze, co widać wokół i w środku naszej świątyni. Dziękuję:

– starostom dożynek – mieszkańcom Bogusławic. Dziękuję za dekorację Kościoła, przygotowanie tekstów liturgicznych, stołów biesiadnych. Dziękuję za dar ołtarza – naczynie do obmywania rąk przez kapłana po udzieleniu Komunii św. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej Parafii za piękne wieńce i kosze pełne owoców i warzyw. Wszystkie wieńce zapraszam 11 września do Jeżewa gdzie przeżywać będziemy dożynki Gminy Płońsk.

– przedstawicielom władz lokalnych – pani Wójt Gminy Naruszewo Beacie Pierścińskiej, panu Wójt Gminy Płońsk Aleksandrowi Jarosławskiemu, panu Sekretarzowi Gminy Naruszewo Tomaszowi Konczewskiemu za obecność i skierowane do nas słowo;

– ks. Janowi Kaźmierczakowi, emerytowanemu proboszczowi parafii Krysk, za przewodniczenie uroczystości i wygłoszone do nas Boże Słowo.

– ministrantom, zespołowi muzycznemu, druhom strażakom, asyście procesyjnej, panu organiście, panu kościelnemu za trud i zaangażowanie by pięknie przebiegła dzisiejsza uroczystość.

– Panu Jackowi Zaborowskiemu z Cholew za ścięcie trawy na placu przy stawie. Serdeczne Bóg zapłać.

– Zespołowi „Cantamus Domino” za przeprowadzenie wczorajszej adoracji podczas Dnia Eucharystycznego i osobom w niej uczestniczącym, Zespołowi „Deus” za oprawę muzyczną dzisiejszych dożynek.

– Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom za obecność i wspólną modlitwę. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM.

4. Za rok starostami dożynek będą mieszkańcy Beszyna, Wronina i Wróblewa.

5. W czwartek, 01 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00. Dzieciom klas pierwszych, tradycyjnie, poświęcę tornistry w niedzielę za trzy tygodnie w czasie triduum do św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do obchodzenia I piątków miesiąca szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów świętych. Spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 10.00, a następnie różaniec prowadzony w tym miesiącu przez różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy (głównie mieszkańcy Jeżewa) – część IV różańca w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników szkół rozpoczynających nowy rok szkolny. Jest to zarazem intencja dla wszystkich róż różańcowych na miesiąc wrzesień.

7. Za tydzień, 04 września, I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.

8. Za tydzień, w niedzielę 04 września, zapraszam po odbiór deklaracji zgłoszeniowych dzieci chcące przystąpić do I i II Komunii św. oraz młodzież z klasy I i II szkół średnich pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania.

9. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły dzieło abstynencji w sierpniu. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny.

12. Z parafii św. Michała Archanioła, 10 września, wyrusza II młodzieżowa płońska piesza pielgrzymka do Czerwińska. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przy parkingu.

13. W związku z siódmą rocznicą peregrynacji obrazu MB w naszej parafii zapraszam na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd 24 września (sobota). Koszt 70zł.

14. Wszystkim Miłym Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i Parafianom, którzy mogą cieszyć się jeszcze urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.

15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Edward Mielczarek zamieszkały w Jeżewie. Polećmy go Bożemu miłosierdziu Wieczny odpoczynek…