Ogłoszenia parafialne – 29.11.2020r.

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

  1. W dniu dzisiejszym I niedziela adwentu i początek nowego roku liturgicznego pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Przez cały rok będziemy się zastanawiali nad pięknem liturgii Eucharystii. Dziękuję Panu Kościelnemu i Jego Żonie za przygotowanie dekoracji adwentowej naszej świątyni.
  2. Zapraszam na roraty – msze oczekiwania z Maryją na narodziny Jej Syna, które odprawiane będą w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.00. Przy bocznym ołtarzu naszego Kościoła są wystawione DUŻE PLUSZOWE MIŚKI. Dzieci przychodzące na roraty będą wrzucały do pojemnika kartki ze swoim imieniem i nazwiskiem, a na zakończenie adwentu dokonamy losowania i troje dzieci miśki te zabierze, na zawsze, do domu.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. W sobotę, po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, część III, prowadzona w tym miesiącu przez różę Matki Bożej Fatimskiej (głównie mieszkańcy Radzymina). Intencja dla róż różańcowych na miesiąc grudzień – o jak najlepsze przygotowanie do świąt dla wszystkich Parafian.
  4. W piątek rozpoczynamy nasze parafialne przygotowanie do zbliżających się świąt – rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Toczyski SDB. Myślę, że duża liczba Mszy św. podczas rekolekcji pomoże nam, zachowując zasady epidemiologiczne, bezpiecznie w nich uczestniczyć. Program rekolekcji wygląda następująco:

Piątek – 04 grudnia

9.00                 Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00               WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

            Sobota – 05 grudnia

9.00                 Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00               WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I RÓŻANIEC

11.00               Msza św. z nauką dla osób chorych, starszych, samotnych z sakramentem

                          namaszczenia chorych

17.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

            Niedziela – 06 grudnia

8.00                 Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00               Msza św. z nauką dla wszystkich

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i Młodzież do Sakramentu Bierzmowania uczestniczą w dowolnej Mszy św. rekolekcyjnej.

Spowiedź w piątek i sobotę 15min przed i trakcie każdej Mszy św. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabrać ze sobą rachunek sumienia, by jak najlepiej przygotować się do sakramentu pokuty.

Do zgłoszonych chorych osób udam się, z sakramentem Pokuty i Eucharystii, 23.12.2020r. od godz. 9.00.

     5. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

     6. Wyjątkowo w tym roku, z racji na epidemię, Pan Organista nie będzie roznosił opłatka po naszych domach. Poświęcony opłatek możemy nabyć u Pana Organisty w niedzielę w KOŚCIELE lub w kancelarii w tygodniu.

     7. Dziękuję Państwu Agnieszce i Pawłowi Wróblewskim z Cholew za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

     8. Są świece Caritas „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, które zapalimy na stole wigilijnym, a przy okazji wspomożemy dzieci. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek, darmowe posiłki, stypendia, leczenie i rehabilitację dla dzieci z rodzin potrzebujących. Cena świecy to: mała 6zł i duża 12zł.

     9. Jeżeli ktoś ma życzenie przy wyjściu z Kościoła znajdują się kosze do których możemy włożyć kaszki, zupy, pieluchy, itp., lub do puszki możemy złożyć ofiarę. Wszystkie te rzeczy przekażemy jako nasz dar świąteczny dla Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie-Czubakach. W ośrodku tym przebywają dzieci chore i porzucone przez rodziców (od niemowlaków do skończenia 18lat życia).

    10. Są filmy z tegorocznych Komunii. Zapraszam zainteresowane osoby po odbiór.

    11. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.