Ogłoszenia parafialne – 30.08.2020r.

Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 30.08.2020r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele ostatnią niedzielę miesiąca sierpnia zatem na Mszy św. o godz. 12.00 nasze parafialne dożynki. Złożymy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
  2. We wtorek, 01 września, początek nowego roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież i ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do spowiedzi i komunii pierwszo – piątkowej szczególnie dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa prywatna do godz. 10.00, a następnie różaniec prowadzony przez różę Matki Bożej Fatimskiej (głównie mieszkańcy Radzymina) – część IV różańca św. w intencji dobrego i owocnego przeżycia roku szkolnego przez dzieci i młodzież. Jest to intencja na miesiąc wrzesień dla wszystkich róż różańcowych.
  4. Za tydzień I niedziela miesiąca zatem po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół Kościoła. Zapraszam asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
  5. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia naszych dożynek parafialnych:

– przedstawicielom władz lokalnych – pani Wójt Gminy Naruszewo Beacie Pierścińskiej za obecność i skierowane do nas słowo. Dziękuję nie tylko za dzisiejszą obecność ale za stałe bycie z nami podczas wszelkiego rodzaju uroczystości i wielką życzliwość dla naszej Parafii.

– starostom dożynek – Pani Marii Zaborowskiej z Cholew i Panu Markowi Żołądkowi z Radzymina.

– mieszkańcom poszczególnych wiosek za piękne wieńce, kosze owoców i warzyw.

– ks. kanonikowi dr Dariuszowi Rogowskiemu za obecność, od rana, w naszej wspólnocie parafialnej, przewodniczenie uroczystości dożynkowej i wygłoszone do nas Boże Słowo.

– kapłanom z dekanatu Płońsk Południe za obecność, pomoc i modlitwę.

– Pani Marzannie Paładiczuk z Radzymina za przygotowanie dekoracji kwiatowych do naszej świątyni.

– Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk ze Stachowa za wszelkie prace dekoracyjne w Kościele.

– asyście procesyjnej, druhom strażakom, lektorom, zespołowi muzycznemu, ministrantom, panu organiście, panu kościelnemu za trud i zaangażowanie by, choć skromniejsza niż zwykle z powodu epidemii, ale tak podniosły charakter miała dzisiejsza uroczystość.

– wszystkim Parafianom i miłym Gościom za obecność i wspólne dziękczynienie zanoszone do Boga za tegoroczne żniwa. WSZYSTKIM z całego serca BÓG ZAPŁAĆ.

1. Za rok starostami dożynek będą mieszkańcy Michałowa, Radzyminka i Stachowa.
  2. Dziękuję Pani Agnieszce Banasiak z Cempkowa za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz List Parafialny.
  4. W związku z uroczystościami rocznicowymi Koronacji Obrazu Matki Bożej w Czerwińsku parafia św. Michała Archanioła w Płońsku zaprasza na I Pieszą Nocną Pielgrzymkę dnia 05 września. Początek pielgrzymki o godz. 22.30. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przy parkingu i w gablocie przy bocznym wyjściu z naszej świątyni.
  5. Przypominam także, że nadal istnieje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Proszę by tego nakazu przestrzegać w naszym Kościele.
  6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Edmund Lubelski. Wieczny odpoczynek…