Ogłoszenia parafialne – 30.10.2022r.

Ogłoszenia – XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym wypominki są odczytywane na początku każdej Mszy św. zaś Eucharystia jest sprawowana w intencji wszystkich zmarłych wspominanych przed daną Mszą św.
 2. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca zatem Msza św. o godz. 10.00 z oprawą liturgiczną dzieci. Na tej Mszy św. zostanie zaprezentowany program słowno – muzyczny upamiętniający św. Jana Pawła II przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku pod kierunkiem Pań Katarzyny Żochowskiej i Agnieszki Szuwary Podlaskiej.
 3. Trwa jeszcze październik zatem zapraszam na nabożeństwa różańcowe, w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00 prowadzony przez Rodzinę św. Charbela  i jutro o godz. 17.00.
 4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w naszej Parafii Msza św. o godz. 8.00 w Kościele, następnie  o godz. 10.30 rozpoczęcie różańca w Kościele i procesja na cmentarz. Uroczysta Msza św. na cmentarze o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Jacek Marciniak Dyrektor Szkół Katolickich w Płocku.  Tego też dnia modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu o godz. 17.00.
 5. W środę, 2listopada, we wspomnienie wszystkich zmarłych, Msze św. w Kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 Zaduszki Radzymińskie – nabożeństwo w czasie którego modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
 6. Ofiary składane na tacę 01 i 02 listopada będę przeznaczone na opłatę za dotychczasowy wywóz śmieci na cmentarzu.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do obchodzenia I piątków miesiąca dzieci i młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentów. Spowiedź od godz. 16.00. W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 09.30, a następnie różaniec prowadzony, w tym miesiącu, przez różę Matki Bożej Fatimskiej (głównie mieszkańcy Radzymina) – część II różańca w intencji dusz czyśćcowych. Jest to zarazem intencja dla wszystkich róż różańcowych na miesiąc listopad. Po różańcu ok. godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Parafian.
 8. Za tydzień, 06 listopada, I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 9. Dziękuję Państwu Joannie i Waldemarowi Szatkowskim z Jeżewa, którzy przy okazji obchodzonego Jubileuszu Małżeńskiego złożyli ofiarę na Kościół oraz Państwu Barbarze i Jerzemu Kozera z Wroninka, Rodzinie Państwa Kacperskich z Jeżewa, Pani Annie Szymankiewicz z Jeżewa oraz anonimowej Rodzinie z Radzymina za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Panom Dariuszowi Malińskiemu z Radzymina i Sławomirowi Szostak z Radzymina za ścięcie trawy na cmentarzu oraz Panu Kościelnemu za uprzątnięcie cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. W dniu wczorajszym został utwardzony teren naprzeciw Kościoła, obok organistówki, dzięki czemu powstał parking na którym możemy bezpiecznie parkować auta. Dziękuję Panom Marcinowi Grzeszek z Radzymina i Krzysztofowi Sekular z Radzyminka za pomysł i czuwanie nad całą inwestycją, Panu Tomaszowi Kuśmierczak z Jeżewa za geodezyjne wytyczenie granic działki, Panom Adamowi Góreckiemu, Dariuszowi Góreckiemu i Damianowi Raźnemu z Radzymina za pomoc w pracach. Koszt tej inwestycji to 6600zł.
 12. Zachęcam do zgłaszania wypominek – całorocznej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Można też zgłaszać zmarłych na wypominki jednorazowe, za których będziemy się modlili w dzień Wszystkich Świętych o godz. 17.00 na cmentarzu oraz w dzień zaduszny na Zaduszkach Radzymińskich w Kościele o godz. 17.30.
 13. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.